Steve Ballmer Microsoft’tan ayrılıyor

Microsoft, firmanın CEO'su Seteve Ballmer'ın 12 ay içinde emekliye ayrılacağını açıkladı.

23.08.2013 - 17:10 | Ali Kuru

Microsoft, firmanın CEO'su Seteve Ballmer'ın 12 ay içinde emekliye ayrılacağını açıkladı.
1
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Microsoft bugün yayınladığı bir duyuru ile firmanın CEO’su Steve Ballmer‘ın bir yıl içinde emekliye ayrılacağını duyurdu. Duyuruda yönetim kurulunun yeni CEO‘nun belirlenmesi için özel bir komiteyi görevlendirdiği ve kendisinden sonra firmayı yönetecek isim netlik kazanana kadar Ballmer’ın görevine devam edeceği belirtildi.

Yeni CEO’nun markanın cihazlar üreten ve servis sağlayan bir markaya dönüşümünde gelecekte atılacak adımları yöneteceğini söyleyen duyuruda Ballmer, “Böyle bir dönüşüm için ‘mükemmel zaman’ diye bir şey yoktur, fakat şu an en iyi zaman. Yeni bir organizasyonla yeni bir stratejiye giriştik ve olağanüstü bir kıdemli yönetici takımımız var. Emekliliğim konusundaki ilkin düşüncelerim bunun geçişin ortalarında gerçekleşmesiydi. Şimdi bizi bu yeni yolda uzun süre yönetecek bir CEO’ya ihtiyacımız var” diyor.

57 yaşında olan Ballmer ilk yıllarından beridir Microsoft’ta görev yapıyor. Önceki CEO Bill Gates’ten Ocak 2000’de görevi devralan yönetici, mobil cihazların ve internet servislerinin son yıllardaki yükselişine şirketin yeterince iyi uyum sağlayamaması nedeni ile eleştiriliyordu. Wall Street Journal’ın haberinde emeklilik kararının ardından Microsoft hisselerinin yükseliş gösterdiğine dikkat çekiliyor.