Zarakol, “PR Ölçümleme”de Vedea’yı seçti

İletişim sektörünün önde gelen kuruluşu Zarakol İletişim, halkla ilişkiler planlama ve ölçümleme hizmeti veren

26.02.2008 - 09:01 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

İletişim sektörünün önde gelen kuruluşu Zarakol İletişim, halkla ilişkiler planlama ve ölçümleme hizmeti veren Vedea’yı çözüm ortağı olarak seçti.

Halkla ilişkiler ve iletişim danışmanlığı firmalarına veri değerlendirme, analiz ve raporlama konularında hizmet veren Vedea ‘nın, PRyolu, PRmetre ve PRanaliz adlı 3 özgün modeli var.

2006 yılının Eylül ayında faaliyete başlayan “Vedea Veri Değerlendirme ve Analiz ltd şti. Kurucusu ve Başkanı Ateş Yaylıoğlu, amaçlarının ” Halkla ilişkilerde planlama, ölçümleme, değerlendirme ve raporlama alanında PR ajanslarına ve kurumların iletişim departmanlarına danışmanlık hizmeti sağlamak, geliştirecekleri iletişim stratejilerine bilimsel, etkin ve verimli çözümler sunarak çalışmalarının yarattığı değeri ortaya çıkarmak “ olduğunu söylüyor.

Eylül 2006 dan bu yana BİAK (Basın İzleme Araştırmaları kurulu) üyesi olan Vedea medya yansımalarının raporlanmasında ölçü birimi olarak hedef kitle erişimini, ölçümleme kriteri olarak da hedef kitle algısını bilimsel yöntemlerle modelleyerek uygulayan, ilk ve tek ölçümleme ve değerlendirme firması olma özelliğini taşıyor.