Yurtsan Atakan’ı kaybettik

Atakan, son 4 yıldır NeoBiz Dijital'in ajans başkanlığıyla beraber Digital Age dergisinin yayın direktörlüğünü de yürütüyordu.

30.08.2012 - 00:00 | MediaCat

yurtsan atakan'ı kaybettik
0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

1963 yılında İstanbul’da doğan Yurtsan Atakan, İstanbul İngiliz Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 

Gazeteciliğe Cumhuriyet Gazetesi’nde başlayan Atakan Güneş Yayınları, Bersay Yayıncılık, IDG Türkiye, Yeni Yüzyıl Gazetesi, Star Gazetesi ve Hürriyet Gazetesi gibi pek çok yayın organında çeşitli kademelerde görev aldı.

PC World Genel Yayın Yönetmeni olduğu dönemden itibaren özellikle internet üstüne yazılarıyla, geniş kitlelerin bilinçlendirilmesi ve dijital devrimle birlikte gelmekte olan hızlı değişime hazırlanması anlamında büyük katkıları oldu. 1990’lı yılların ortasından itibaren yazılarının yanında pek çok web portalının kurucusu ve yöneticisi olarak bilişim sektörünün büyümesinde de doğrudan pay sahibi oldu. Bu katkılarından ötürü Türkiye Bilişim Vakfı Bilişim Medyası ödülleri kapsamında çeşitli yıllarda En İyi Köşe Yazısı, En İyi İnternet Sitesi, En İyi Fotoğraf, Bilişime Verilen Katkı dallarında çeşitli ödüller aldı.

Gastronomi üstüne yazıları Gusto dergisinde yayınlanmakta olan Atakan, Akşam gazetesinde de yazmaya devam ediyordu. Son 4 yıldır NeoBiz Dijital’in de ajans başkanlığıyla beraber Digital Age dergisinin yayın direktörlüğünü de yürütürken 49 yaşında aramızdan ayrılan Yurtsan Atakan’ın cenazesi 31 Ağustos Cuma günü Levent Camii’nden kaldırılacak.