Youtube’un reel sektör versiyonu

Video paylaşım sitesi Youtube'dan ilham alan Türk girişimci Orhan Yücel, reklam ve tanıtım bütçesi olmayan, ürünlerine

25.02.2008 - 08:53 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Video paylaşım sitesi Youtube’dan ilham alan Türk girişimci Orhan Yücel, reklam ve tanıtım bütçesi olmayan, ürünlerine pazar bulmakta zorlanan küçük ve orta büyüklükteki (KOBİ) işletmeler için umut olabilecek bir web portalı hazırladı. OrtakPayda.com, KOBİ’lere ve klasik reklam mecralarına büyük bütçeler ayıramayan firmalara, kendilerini, markalarını ve ürünlerini en etkili şekilde tanıtabilecekleri; bireylerin iş bağlantılarını genişletebilecekleri yüksek teknolojili, yeni nesil, interaktif bir platform sunuyor.


Firmalar bir tık uzaklıkta

32 Ana Sektör ve 2000’e yakın alt sektörde, binlerce firma içeren portal içerisinde, üye firmaların video tabanlı kurumsal tanıtımlarının yanı sıra; interaktif harita destekli doyurucu iletişim bilgileri, video ve resimli ürün sunumları, şirket haberleri, bayi ağları, firma web siteleri ve firma çalışanlarına yönelik profesyonel, etkili bir iletişim/tanıtım ortamı sunuluyor.

Şirket yöneticilerinin veya çalışanlarının üye olarak, şirketleriyle ilgili tüm bilgilerini, tanıtım videolarını, ürün videoları ve fotoğraflarını yayınlama imkanı veren portal, aynı zamanda iş dünyasına yönelik cazip fırsatları da üyelerine sunmaya hazırlanıyor. Portal içeriğini İngilizce olarak da tüm dünyaya sunacak olan OrtakPayda.com, üyelerinin uluslararası platformda tanıtımlarının yapılması, yurtdışında da marka bilinirliği sağlamaları ve başka ülkelerle iş bağlantılarının gerçekleştirilebilmesi için SmallBusinessTurkey.com adresinden de kısa süre içinde yayına başlayacak.


Firma sayısı 10 bini bulacak

Portal hakkında bilgi veren Orhan Yücel, interaktifle görüşme yapılabilen OrtakPayda.com’un hazırlık çalışmalarına bir buçuk yıl önce başladıklarını ve 1 yıl süren çekimler sonucunda veri tabanının oluşturulduğunu söyledi. Portalın maliyetinin 1 milyon doları geçtiğini bildiren Yücel, projenin teknik kısmında 6’sı Amerika’da, 6’sı da Türkiye’de olmak üzere 12 kişinin çalıştığını bildirdi. Portal şu an bin 500 firma olduğunu ancak 2008 sonunda bu sayıyı 10 bine çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

Kaynak: YeniŞafak