Yılın reklamvereni IKEA

58. Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık organizatörleri 2011'in Yılın Reklamvereni Ödülü'nün IKEA'ya verildiğini duyurdu.

18.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

58. Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık organizatörleri 2011’in Yılın Reklamvereni Ödülü’nün IKEA’ya verildiğini duyurdu.

IKEA 1991’de ilk Cannes Lion’unu aldıktan sonra bugüne dek tüm kategorilerde toplam 50 Lions ödülü almayı başardı. Cannes Lions CEO’su Philip Thomas, "Birçok farklı ajansla olan güçlü ilişkisi ile IKEA’nın pazarlama ve iletişim yaklaşımı uzun yıllar boyunca oldukça başarılı oldu. IKEA ve birçok farklı ülkede birlikte çalıştıkları ajanslarını bu hak ettikleri onur için tebrik ediyorum" dedi. IKEA Grup Başkan Yardımcısı Noel Wijsmans ise "IKEA’nın bu ödülü almasından dolayı gururluyum. IKEA reklamları fonksiyonel ve güzel bir ev sahibi olmak isteyen herkese sesleniyor. İnsanlara evlerindeki günlük yaşamlarında hayallerini ve ihtiyaçlarını yerine getirecek ilhamlar vermek istiyoruz. Ve tabii ki yüzlerinde bir gülümseme yaratmak için…" diyerek dünya çapında birlikte çalıştıkları tüm kreatif ajanslara teşekkür etti.

IKEA 1943 yılında 17 yaşındaki Ingvar Kamprad tarafından kuruldu. Şirketin bugün 26 ülkede 284 mağazası bulunuyor ve bu mağazaları yılda 600 milyondan fazla kişi ziyaret ediyor.