Yılın medya insanı Mark Zuckerberg

Bu sene 57. düzenlenecek olan Uluslararası Cannes Lions Reklam Festivali’nde yılın medya insanı ödülü, Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’e verilecek..

08.03.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Bu sene 57. düzenlenecek olan Uluslararası Cannes Lions Reklam Festivali’nde yılın medya insanı ödülü, Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’e verilecek.

Dünyanın en prestijli reklam yarışması olan Cannes Lions, bugünün medya görünümüne yeni bir boyut katan ve reklam endüstrisinin geleceğini şekillendiren bir kişiliği yılın medya insanı olarak onurlandırıyor.

Facebook, 2004 yılında Harvard Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan Mark Zuckerberg tarafından kuruldu. Facebook’un bugün 400 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

Mark ZuckerbergGeçmiş yıllarda aynı ödülü alanlar arasında Microsoft CEO’su Steve Ballmer, INM CEO’su Sir Anthony O’Reilly, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi yer alıyor.

Mark Zuckerberg, 23 Haziran gecesi, Basın, Siber ve Dizayn Lions ödüllerinin verileceği seremonide, Cannes Lions tarafından yılın medya insanı olarak onurlandırılacak.