Yılın en tatlı sosyal medya kampanyası

Sosyal medya ajansı “We Are Social”, Heinz Beanz için yine "kişiye özel" bir kampanya hazırladı.

24.08.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Britanya menşeli sosyal medya ajansı  “We Are Social”, yine adanın topraklarında doğmuş bir marka olan Heinz Beanz’in iştahlı tüketicilerinin çok sevdiği yeni bir kampanyaya imza attı: Üzerinde, talihli takipçinin kendi isiminin yazılı olduğu minik fasulyeler.

Önce markanın Birleşik Krallık’ta Haziran’da piyasaya sürülen yeni beşli çeşidi Five Beanz ile Facebook’ta heyecan yaratıldı. “Fasulye Kişiliği” testinin yer aldığı bir yarışma düzenlenerek katılımcılar markanın kişilikleriyle paralel seyrettiğini düşündükleri çeşitleri oylamaya davet edildiler. Heinz’ın, saat başı her fasulye kategorisinden talihlileri seçtiği yarışma 12 gün sürecek. Son gün gelip çattığında (Ağustos sonu) tam tamına 1440 Heinz Beanz tüketicisi fasulye zengini olmuş olacak.

We Are Social’ın, Heinz için yine “kişiye özel” yaptığı önceki kampanyasında, tüketiciye, hasta arkadaşlarına üzerinde kendi isimleriyle birlikte, isteğe göre hazırlanan iyi dilekler mesajlarının yazılı olduğu Heinz çorbası gönderme imkânı sunulmuştu.