Yeni yılda online patlama

Yeni yıl tatilinin yaklaşmasıyla herkesi bir alışveriş telaşı sardı. Piyasalara canlılık getiren bu telaş özellikle ABD’de online alışverişlerde büyük bir artışa neden oluyor.

26.12.2005 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Yeni yıl tatilinin yaklaşmasıyla herkesi bir alışveriş telaşı sardı. Piyasalara canlılık getiren bu telaş özellikle ABD’de online alışverişlerde büyük bir artışa neden oluyor. Sevdiklerine hediyeler almak için online alışveriş ortamlarına yönelenler pek çok alternatifi parmaklarının bir hareketiyle karşılaştırarak daha uygun fiyatlı hediyelere yönelebiliyor.

Boston merkezli araştırma şirketi Compete tarafından Aralık ayı başında incelenen 2 milyon tüketicinin çoğu bu yılki harcamalarının geçen yılkiyle aynı olduğunu söyledi. Katılımcıların yarısından fazlası ise online alışverişte daha uygun fiyatlı ürünler bulabildiklerini ifade etti.

Tüketicilerin daha uygun fiyatlı hediyelere yönelmesinin sonucu olarak ise en büyük perakende siteleri olan Walmart.com, Amazon.com, Target.com gibi siteler en fazla tıklanan adresler oldu. Araştırma tüketicilerin sanal mağazalardan alışveriş yapmasalar bile alacakları ürünleri İnternet ortamında incelediklerini ortaya çıkardı.