Yeni Rakı’nın sahibi Mey, Canbebe’yi satın aldı

Mey İçki’nin ABD’li sahibi Pacific Texas Group, Goldman ile birlikte Canbebe’nin üreticisi Ontex’i 1.2 milyar Euro’ya satın aldı...

19.07.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Goldman Sachs Capital Partners ve yatırım şirketi Texas Pacific Group, Türkiye’de Canbebe, Canped ve Canlady markalarıyla üretim yapan Ontex’i, satın aldı. Pacific Texas Group Türkiye’de Tekel’in içki bölümünü özelleştirildikten sonra kurulan Mey İçki’yi de 2006 yılında satın almıştı. Ontex’ten yapılan açıklamaya göre, Belçikalı Ontex International, Goldman Sachs Capital Partners ve Texas Pacific Group (TPG) tarafından yönetilen yatırım fonlarına 1.2 milyar Euro karşılığında satıldı. Satış, Belçika’da şu ana kadar yapılan en büyük, Avrupa’da ise bu yıl içinde gerçekleşen en büyük işlem olma özelliğini taşıyor.

Ontex Türkiye’de 400, Ontex Global’de 4 binin üzerinde kişi istihdam ediliyor. GS ve TPG, Ontex’in büyümesini destekleyeceğini, yılın sonuna kadar Moskova ve Sidney’de yeni fabrikalar açma hazırlığında olduğunu açıkladı. Canbebe, Canlady, Canped markalı ürünlerin üreticisi Astel Kağıtçılık, 2000 yılında Ontex Group’a katılarak, üretimine Ontex Türkiye olarak devam etmeye başlamıştı.

stargazete.com