Yeni çağın yeni dergisi Digital Age

Digital Age dergisinin ilk sayısı bayilerde. Kapital Medya tarafından yayınlanan dergi dijtal çağın ve yeni teknolojilerin nabzını tutacak...

06.03.2008 - 10:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Digital Age dergisinin ilk sayısı bayilerde. Kapital Medya tarafından yayınlanan dergi dijtal çağın ve yeni teknolojilerin nabzını tutacak.

Bilgi ve iletişim teknolojileri son yıllarda hayatımızı bütünüyle değiştiren birçok yeniliğe imza attı. Bugün artık her şey dünden çok daha hızlı. İstediğimiz bilgi, haber ya da eğlence içeriğine daha önce hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde erişebiliyoruz. Hız çağında yaşıyoruz. Bu hızı kazandıran temel güç, bilgi ve iletişim teknolojileri.

Hayatımıza her geçen gün yeni kavramların girdiği bu yeni çağda eski iş yapma modelleri geçerliliğini yitiriyor. Başarı ve verimliliğin ölçüleri tümden değişiyor. Bu yeni çağda başarılı olmak için yeni iş yapma biçimlerini bilmek ve ona göre çalışmak gerekiyor. Finansal getirisinin çok sağlam, olduğu düşünülen birçok iş anlayışı şimdiden tarih oldu. İletişim değişiyor. Eğitim değişiyor. Finans dünyası değişiyor. Ticaret değişiyor. Her sektördeki klasik iş yapma biçimleri ve anlayışları kökten değişiyor. Medya değişiyor. Bireylerin kontrolü ele aldığı, kendi içeriklerini kendilerinin üretip tüm dünya ile kolayca paylaşabildikleri bir çağda yaşıyoruz.

İnsanlar artık günlerinin büyük kısmını internette geçiriyor, işlerini internet üzerinde sürdürüyor ve iletişimlerini internet üzerinden yürütüyorlar. Henüz 20’li yaşlarında olan gençlerin yeni iş fikirleri ile birkaç yıl içinde dolar milyoneri oldukları bir dünya bu. Microsoft’un Yahoo’ya satın almak için 44,6 milyar dolar teklif edebildiği, ve daha da ilginç bir şekilde bu teklife “hayır” cevabı alabildiği bir çağ. Google’ın, Facebook’un, Yahoo’nun marka değeri olarak asırlık global endüstri şirketlerini geride bıraktıkları bir çağ.

Yayın hayatına Kapital Medya bünyesinde başlayan Digital Age dergisi işte bu yeni dijital iş, yaşam ve eğlence evreninin gerçeklerine, fırsatlarına, dinamiklerine, sorun ve semptomlarına odaklanıyor. Digital Age yeni çağın perde arkasındaki teknolojileri ve hayatın her alanına dönük etkilerini yansıtmayı, bu dönüşümün nabzını tutmayı hedefliyor. Digital Age teknik bir bilgisayar dergisi ya da araç-gereç dergisi değil. Digital Age kravatlı ve resmi bir iş ve ekonomisi dergisi de değil. Digital Age dijital dönüşümün ve teknolojinin katma değerine odaklanan, kravatı gevşek, “casual” stili benimseyen bir dergi.

İlk Sayıda neler var?

Her sektördeki profesyoneller ve yeni çağı anlamak isteyenler için iyi bir yol arkadaşı, okuyucuları için güvenilir bir haber ve bilgi kaynağı olmayı hedefleyen Digital Age’in ilk sayısının kapağında yapay zeka ve robotlar konusu yer alıyor. Dergide yer alan diğer dosya konuları ise, interaktif ajanslar, akıllı evler, robot otomobiller ve internette politika başlıkları altında sıralanıyor. Digital Age’in ik sayısında Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany ve Wikipedia’nın kurucusu Jimmy Wales ile yapılan iki önemli röportaj da yer alıyor.

Digital Age’i her ay düzenli olarak almak için 0212 282 26 40’tan Kapital Medya abone departmanı ile görüşebilir ya da www.kapital.com.tr adresindeki abonelik formunu doldurabilirsiniz.

Sizi, dijital çağı bizimle izlemeye davet ediyoruz.