Yeni bir tematik kanal

2 Ocak’ta yayın hayatına başlayan Türkiye’nin ilk kuyum ve mücevher kanalı

21.01.2008 - 10:14 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

2 Ocak’ta yayın hayatına başlayan Türkiye’nin ilk kuyum ve mücevher kanalı Jewellery Channel Turkey’de sayıları her geçen gün artan tematik kanallara eklenen en son halka.

JCT, Türk kuyumculuk sektöründe sağlıklı işleyen bir dağıtım kanalının oluşması adına haber ve tartışma platformu oluşturuyor; firmaların markalaşma sürecinde hedef kitleye yönelik tanıtım ve haberleşme ihtiyacını karşılıyor. Kuyum sektörüne yönelik gelişmelere ağırlık veren kanal, sektörde yeni ufuklar ve pazarlar açabilmeyi hedefliyor.


3 hedef kitlesi var

Kanal nihai tüketiciler, kuyumculuk sektörü mensupları ve yurtdışı alıcıları olmak üzere 3 hedef kitleye yönelik yayın yapıyor. Kuyumcu perakendecileri (bayilik sistemi içinde çalışan – çalışmayan tüm perakendeciler) imalatçılar, toptancılar, ithalatçılar, ihracatçılar olmak üzere kuyum sektöründeki kişilere hitap ediyor. Yani bir anlamda Türkiye’nin kuyumculuk ve mücevher kanalı olarak da adlandırabilir.

Hayatın içindeki konuları görmezden gelip sınırlarla kendini daraltmamış, kültür ve sanata sektör penceresinden bakarak farklı bir bakış açısı yakalayan JCT, Turksat 2-A uydusu ile Yunanistan’dan İngiltere’ye, İtalya’dan Norveç’e kadar bütün Avrupa’ya, Rusya’dan Ukrayna’ya, Kırım’dan Baltık Ülkeleri’ne bütün Slav Dünyası’na, Azerbaycan’dan Türkmenistan’a, bütün Orta Asya’ya, Tunus’dan Mısır’a bütün Kuzey Afrika’ya,Ürdün’den İsrail’e, Suudi Arabistan’dan İran’a, bütün Ortadoğu’ya olmak üzere yurtiçi ve yurtdışından milyonlarca kişiye ulaşıyor.

Kaynak: Haber 7