Yeni bir MediaCat kitabı

Alex Bogusky ve John Winsor bize bu kitapta pazarlamanın 21. yüzyılda kendini nasıl yeniden...

27.10.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Alex Bogusky ve John Winsor bize bu kitapta pazarlamanın 21. yüzyılda  kendini nasıl yeniden icat edebileceğini gösterirken, bir pazarlama stratejisi dersini en önden izlediğinizi hissedeceksiniz.

Markalar müşterileriyle ve içinde bulundukları kültürle yeni bir bağ kurmalıdır. Eskiden kural şuydu: Güvenli ama sıradan ürünler yarat ve bunları kitleye pazarla! Şimdi yeni bir kuralımız var: Yenilikçi ürünler yarat ve pazarlamayı onların içine yerleştir! Bugün, bizim için söz konusu olan ürünün kendisidir. Bir markanın tüketiciler üzerindeki en büyük etkisi ürünün kendi içinde saklıdır.

Peki şirketler nereden başlamalı? Önce markalarını köklerine döndürmeli ve mesajın üründen ayrı bir şey olmadığının, ürünün mesajın ta kendisi olduğunun farkına varmalılar. Baked In şirketlere bu yeni dünyada başarılı olmak için neler yapılması gerektiğine dair adım adım izlenecek bir rehber sunuyor. Yazarlar Alex Bogusky ve John Winsor, bu adımları izleyerek Coca-Cola, Burger King, Google, Nike, Microsoft, Toyota ve American Express gibi dev markalarla çalıştılar.

“Bu bir kitaptan çok bir alıştırma kitabı. Eğer şirketinizin pazarlama yöntemini elden geçirmek istiyorsanız, işe bu kitapla başlayabilirsiniz.”
-Seth Godin, Mor İnek’in yazarı

“Çağımızın en başta gelen iki uygulayıcısından pazarlama ve reklamcılığın geleceğini planlamak için arzu edebileceğiniz kadar ilham verici ve ikna edici… Başkaları okumadan siz okuyun.”
-Mark Earls, Sürü’nün yazarı

“Her şey değişiyor. Eski Düzen yıkıldı…Yaratıcılığın akıl ermez gücüne hoş geldiniz. Baked In’e hoş geldiniz.”
-Kevin Roberts, Saatchi & Saatchi Worldwide, CEO ve Lovemarks’ın yazarı