Yeditepe Üniversitesi uluslararası münazara turnuvalarında marka olma yolunda!

Yeditepe Üniversitesi’nde, Münazara Kulübü öğrencilerinin önderliğinde 14-17 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan İngilizce Münazara turnuvasına, Avrupa şampiyonu olmuş jüriler ve Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri katılılacak..

06.12.2007 - 16:06 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Yeditepe Üniversitesi’nde, Münazara Kulübü öğrencilerinin önderliğinde 14-17 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan İngilizce Münazara turnuvasına, Avrupa şampiyonu olmuş jüriler ve Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri katılılacak..

Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenecek olan İstanbul Yeditepe Münazara Turnuvası Türkiye’nin dört bir yanından gelecek üniversite öğrencilerinin İstanbul’da buluşmasını sağlayarak Türkiye çapında bir organizasyona imza atacak. İstek Vakfı’nın desteğiyle 14-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan şampiyonaya Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden katılımcılar geliyor. Dünya gündemini oluşturan tüm konuların İngilizce olarak tartışılacağı turnuvanın jüri üyelerini ise Oxford, Berlin ve Amsterdam Üniversitelerinden Avrupa Münazara Şampiyonları oluşturacak.

Münazara Turnuvaları, yaklaşık 150 yıldır Avrupa’daki bütün ülkelerde düzenlenen, kişilerin liderlik, etkili konuşma ve ikna kabiliyetlerini geliştirebileceği bir plartform olup, öğrencilerin olayları her yönden algılanmasını ve tüm olaylara küresel açıdan bakabilmesini sağlayan entelektüel bir yarışmadır. Münazara salt tartışmadan ziyade, tarafsız bir ortamda belli kurallar ve yöntemlere göre karşıt görüşlerin çarpışmasıdır. Tony Blair, Bill Clinton, Margaret Thatcher gibi pek çok önemli lider eski birer münazır olup, bugün İngiliz parlementosunun %60’ı da eski münazırlardan oluşmaktadır.

2002 yılından itibaren yurtiçi ve yurtdışında elde ettiği başarılarla kendisini ispatlamış olan Yeditepe Üniversitesi Münazara Kulübü, bu sene de başarılarını Dünya çapındaki turnuvalarla geliştirecek

Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nda Tartışılmış Konulardan Bazıları:

Avrupa Birliği farklı üyelik şekilleri geliştirmelidir.

Sınırı aşan suların petrolden farkı yoktur.

Pornografik yayınlar yasaklanmalıdır.

Ekonomik kalkınma uğruna çevreden taviz verilemez.

Yabancı oyuncu sınırlaması getirilmelidir.

Hükümet sigara bağımlılarının sağlık sigortasını iptal eder.

Ölümcül hastalığa yakalanmış insanların üzerinde rızası olmadan deney yapılabilir

NOT: Röportaj yapmak isteyen basın mensupları İstanbul Yeditepe 2007 Organizasyon komitesi başkanı Ceyda Akınç veya Halkla İlişkiler Koordinatörleri İlksen Çınarkök ve Melike Çiçek ile görüşebilirler.


Ceyda Akınç

0536 608 55 15

Melike Çiçek

0536 387 39 47

İlksen Çınarkök

0537 588 91 82