‘…Yazı Kalır’ seminerleri devam ediyor

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği seminerlerinde ilk mezunlarını verdi.

31.07.2013 - 15:13 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) tarafından düzenlenen ‘…Yazı Kalır’  seminerler dizisinin ilki tamamlandı. Programa katılan İDA üyesi şirketlerde çalışan iletişim danışmanlarına sertifikalarını İDA Başkanı Ali Cem İlhan ve İDA Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Çarşıbaşı verdi. İDA’nın Gümüşsuyu’ndaki merkezinde gerçekleştirilen sertifika törenine eğitmenler Semih Gümüş ve Dr. Kaan Özkan da katıldı.

İDA Başkanı Cem İlhan törende yaptığı konuşmada, mesleğin temelinde yatan yazılı ve sözlü iletişim yetkinliklerinin geliştirilmesi amacıyla İDA’ya özel tasarlanan bu programın süreceğini belirterek, “Yazı bir iletişim danışmanı için vazgeçilmez bir yetkinlik. Yazmak aynı zamanda düşünmek demektir. Mesleğimizde eğitimin ömür boyu sürmesi gerektiğini düşünüyoruz. Üyelerimizden hizmet alan kurum ve kuruluşlara sunduğumuz danışmanlık ve diğer tüm hizmetlerin niteliğini artırmak için bu eğitimlere devam edeceğiz,” dedi.

Doğru “anlama” ve kendini “doğru ifade etme” becerisini geliştirmek isteyen tüm İDA üyesi şirket çalışanlarına açık olan 6 haftalık seminerler dizisi boyunca katılımcılara, interaktif uygulamalarla desteklenen bir program sunuldu. Seminerlerde sözlü ve yazılı iletişimin imkân ve farklılıkları derinlemesine ele alındı. E-postadan edebi bir metne kadar birbirinden farklı metin türleri, biçim ve içerik başta olmak üzere birçok açıdan çözümlendi. Katılımcıların yazma becerisi, iletişim danışmanlığı sektöründe kullanılan yazılı materyallerin geliştirilmesi, doğru ve açık bir dille kurgulanması konularında da çalışmalar yapıldı. Artı İletişim’den 2, BG İletişim’den 1, Communication Partner’dan 3, Tribeca’dan 1 ve Excel İletişim’den 4 kişi İDA’nın ilk ‘…Yazı Kalır’ seminerler dizisini tamamlayıp sertifika almaya hak kazandılar.