Yayın yasağında son Danıştay kararı

Danıştay hükümetin yayın yasağının sürmesi talebini

01.11.2007 - 10:53 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Danıştay hükümetin yayın yasağının sürmesi talebini reddetti.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde meydana gelen terörist saldırılarla ilgili yayınların durdurulmasına ilişkin Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek imzalı kararın yürütmesinin durdurulmasına yapılan itirazı reddetti.


Hükümet ısrar etmişti…

Kanaltürk Televizyonu olarak bilinen Yaşam TV, Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde meydana gelen terörist saldırılarla ilgili yayınların durdurulmasına ilişkin Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek imzalı 23 Ekim 2007 tarihli kararın iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay’da dava açmıştı. Danıştay 13. Dairesi, geçen hafta söz konusu kararın yürütmesini oy birliğiyle durdurmuştu. Kararın gerekçesinde, ”sınırları belli olmayan bu tür yayın durdurmanın, yayıncı kuruluşları yapılacak yayınlarla ilgili olarak bu yasağa uyma konusunda tereddüte düşüreceğinin kuşkusuz olduğuna” işaret edilmişti.

Danıştay’ın Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde meydana gelen terörist saldırılarla ilgili yayınların durdurulmasına ilişkin Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek imzalı kararın yürütmesinin durdurulması kararına geçtiğimiz günlerde Başbakanlıktan itiraz gelmişti.