Yandex mobildeki ilk anlaşmasını Avea ile yaptı

Avea, inTouch modelinde zenginleştirilmiş kullanıcı deneyimi için Yandex’le birlikte çalıştı.

19.12.2012 - 11:20 | MediaCat

Yandex mobildeki ilk anlaşmasını Avea ile yaptı
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Kendi markasını taşıyan akıllı telefonunu kullanıcılara sunan Avea, inTouch modelinde zenginleştirilmiş kullanıcı deneyimi için Yandex’le birlikte çalıştı.

Avea’nın kendi markasını taşıyan akıllı cep telefonu Avea inTouch, Yandex.Shell arayüzünü kullanıyor. Android işletim sistemli cihazlar için 3 boyutlu bir arayüz sağlayan Yandex.Shell, Yandex’in Arama, Haberler, Haritalar ve Trafik gibi en sevilen servislerini de beraberinde getiriyor.

Yandex.Shell’in Avea inTouch için hazırlanan sürümünde tüm paneller, widgetler, temalar ve tasarım özel olarak seçildi ve geliştirildi.

Söz konusu anlaşma Avea inTouch kullanıcılarına, cihazlarına birbirine 3 boyutlu olarak bağlı, istedikleri sayıda masaüstü paneli (desktop) kurmalarına, üzerine widget, uygulama ve dosyaları istedikleri gibi yerleştirmelerine olanak tanıyacak. Kullanıcılar, hâlihazırda kurulu olarak gelen Yandex.Haberler, Hava Durumu ve Yandex.Trafik gibi servisler sayesinde, dünyadaki en son gelişmeler, anlık hava ve trafik durumu hakkında bilgiye ulaşabilecekler.