Wall, Era’nın yüzde 90’ını satın aldı

Açık hava reklamcısı Era Outdoor’un %90’ını alarak Türkiye pazarındaki konumunu iyice güçlendiren Wall AG’nin...

03.01.2008 - 11:09 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Wall AG, Türk firması Era Outdoor’un çoğunluk hisselerini satın aldı. Rekabet kurumunun onay vermesi durumunda şehir dizaynı ve açık hava reklamcılığı sektöründe uluslararası faaliyet gösteren Wall AG 1 Ocak 2008 tarihi itibariyle Türk firmayı bünyesine katmış olacak.

Açık hava reklamcısı Era Outdoor’un %90’ını alarak Türkiye pazarındaki konumunu iyice güçlendiren Wall AG’nin Yönetim Kurulu Başkanı Daniel Wall, satış sözleşmesinin imzalanmasından sonra yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Era Outdoor`un satın alımıyla İstanbul’un yanında 46 Türk şehrini de portföyümüze katmış olduk. Ayrıca, hızlı şekilde büyüyen Türk reklam pazarında da rekabet avantajımızı önemli oranda artırdık.”

30 yıllık bir geçmişe sahip olan Era Outdoor, Türkiye’de açık hava relamcılığında lider şirketlerden. Era Outdoor’un çoğunluk hisselerinin satın alınmasıyla Türkiye’ deki cirolarının %75 artacağını düşünen Daniel Wall‘ 2008’den itibaren Türkiye’de 10.000’ in üzerinde değerli reklam panosunu pazarlayacağız.’ dedi.

Uluslararası şehir mobilyası üreticisi olarak Wall AG, altı ülkede 50’den fazla metropoldeki ana arterler ve meydanlarda bulunan ışıklandırılmış poster reklam alanlarını kiralıyor.

Kaynak: Berlin-Turkish.com