Vodafone’dan reklam cezasına ilişkin bir açıklama

Vodafone, Capital 500 reklamı ile ilgili yapılan şikayetin ardından, Reklam Özdenetim Kurulu’nun verdiği kararla ilgili bir açıklama yaptı.

23.06.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Vodafone, Capital 500 reklamı ile ilgili yapılan şikayetin ardından, Reklam Özdenetim Kurulu’nun verdiği kararla ilgili bir açıklama yaptı.

Vodafone tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Capital 500" reklamımızla ilgili hakim operatör tarafından Reklam Özdenetim Kurulu’na yapılan şikayete ilişkin, Kurulun bu hafta yaptığı değerlendirme toplantısında söz konusu reklamla ilgili şikayet edilen maddelerin neredeyse tamamına yakınında Vodafone haklı bulunmuştur.

Hakim operatör tarafından Reklam Özdenetim Kurulu’na şikayet edilen “Capital 500” reklamımızla ilgili Kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, reklamda "Capital Dergisi’nin belirlediği en büyük 500 şirketten kaçı Vodafone’lu oldu" şeklindeki soruya verilen “246 şirket” sayısına yer verilmesinde bir sakınca görülmediği belirtilmiştir.

Ayrıca Kurul’a iletilen “BTK Üç Aylık Net Satış Gelirleri Raporu”nun 1. ve 4. çeyrekteki rakamların karşılaştırılmasına bakıldığında Vodafone Türkiye’nin net satış gelirlerindeki artışının pazarın ortalama büyümesinden daha yüksek olması sebebi ile reklam filminde "Türkiye’nin en hızlı büyüyen operatörü" iddiasına yer verilmesi aykırı bulunmamıştır.

Vodafone Türkiye, “Capital 500” reklam filminin yayınına tüm hızıyla devam edecektir.”

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.