Veysel Berk’ten yeni girişim

Türkiye'nin ilk mali onaylı akıllı ödeme sistemi PayPad işletmecileri bekliyor.

30.05.2016 - 14:29 | MediaCat

Veysel Berk'ten ticarete bir tutam teknoloji
19
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

ABD’deki başarılı akademik kariyerinin ortasında, San Francisco’da atıldığı girişimcilik serüvenini Türkiye’ye taşıyan Wallit, EveBiriLazım ve Çaycı Kurucu Ortağı Veysel Berk, işletmelerin kazancını artıracak yeni nesil bir satış ve ödeme sistemiyle karşımızda.

iPad üzerinden çalışan ve satışları, işletmenin cirosunu anlık olarak görmeyi sağlayarak akıllı satış yapma imkânı sunan bulut tabanlı PayPad, aynı zamanda Türkiye’nin ilk mali onaylı bulut tabanlı mobil akıllı ödeme sistemi olma özelliğine sahip.

Yatırımcıları arasında M. Serdar Kuzuloğlu, Melih Ödemiş, Tahsin Öztiryaki, Vedat Sadioğlu, Aydın Yurdum gibi isimlerin yer aldığı PayPad’in çıkış hikâyesini şöyle anlatıyor Veysel Berk:

Kendi mağazalarımın bir sorunu vardı, Çaycı Cafe’lerde satışları ve kazancımızı artırmak için geliştirdiğimiz bu akıllı satış sistemiyle aynı mağazada cirolarımız sekiz ay gibi kısa bir sürede yüzde 258 arttı. Bunu gören diğer işletmelerde bu sistemi kullanmak isteyince onlara da sistemi açtık. Baktık talepler çok arttı, anladık ki herkesin benzeri sorunları var. O zaman bu akıllı sistemi bir ürün haline getirip PayPad’i kurduk. Daha ürünün lansmanı yapılmadığı halde dört AVM ve 16 işletmede kullanılıyor ve PayPad’in üzerinden 10 Milyon TL geçiyor.

Yurtdışı hazırlıkları başladı

Dünyada ilk kez perakende satış ve ödeme sistemi üzerinde önerili satış (up-sell) ve çapraz satış (cross-sell) modeli olarak geliştirilen ve müşterilerin hem memnuniyetini hem de sipariş sepet ortalamasını artırmayı hedefleyen PayPad’den yararlanmak için 30 dakikalık bir kurulum süresinin ardından aylık 99 TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor. Akıllı algoritmasıyla satış ve ciro bilgilerinin yanı sıra işletmeye gelen müşterilerin yeme içme alışkanlıklarını ölçümleyebilen; kadın, erkek ve çocuk müşterilerin tükettikleri ürünleri istatistiki verilere dönüştüren PayPad ayrıca sahiplerine otomatik kampanya modülü sunarak onlara satışın önemli olduğu ürünler konusunda bilgi veriyor ve işletmecileri kampanya yapılması gereken ürünler konusunda bilgilendiriyor.

Türkiye sınırlarını aşarak yurtdışına açılmayı hedefleyen PayPad bu strateji kapsamında Ekim ayında İngilizce ve Almanca versiyonlarını Berlin, Londra ve San Francisco Silikon Vadisi’nde kuracağı satış ofislerinde kullanıma sunacak. Bu bölgedeki operasyonların başına geçecek isim ise PayPad’in yatırımcılarından M. Serdar Kuzuloğlu.

Veysel Berk'ten ticarete bir tutam teknoloji
Veysel Berk'ten ticarete bir tutam teknoloji
Veysel Berk'ten ticarete bir tutam teknoloji