Vestel’in 2 çamaşır makinesine tasarım ödülü

Vestel, iF International Forum Design’ın düzenlediği iF Product Design Award’da Aramides ve Lissotis çamaşır makineleri ile...

01.02.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Vestel, iF International Forum Design’ın düzenlediği iF Product Design Award’da Aramides ve Lissotis çamaşır makineleri ile “iF Product Design Award 2010” ödülünü kazandı. Ödüllü çamaşır makinesi modelleri, Haziran 2010’da Türkiye pazarında da satışa sunulacak.

Aramides ve Lissotis çamaşır makineleri tasarım kalitesi, işçilik, malzeme seçimi, yenilikçilik, çevrecilik, fonksiyonellik, ergonomi, estetik, marka değeri, güvenlik ve evrensellik gibi ölçütlere göre değerlendirilerek jüri tarafından ödüle layık görüldü.

Kullanıldıkları ortama şıklık katacak detaylara sahip olan çamaşır makinelerinin her ikisinde de asilliği yansıtan siyah renk kullanıldı. 8 kg. yıkama kapasiteli Vestel Aramides, gri çerçeveli geniş kapağı ile dikkat çekiyor. Tasarım üstünlüğünün yanı sıra fonksiyonelliğiyle de beğeni gören ürün, yıkama süresini 12 dakikaya düşüren ve enerjiden yüzde 35 tasarruf sağlayan TwinJet teknolojisine sahip.