Vakko’nun kurucusu Vitali Hakko vefat etti

Vakko markasının yaratıcısı, ünlü iş adamı Vitali Hakko, İstanbul’da vefat etti.

11.12.2007 - 12:39 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Vakko markasının yaratıcısı, ünlü iş adamı Vitali Hakko, İstanbul’da vefat etti.

Rahatsızlandığı için dün akşam Amerikan Hastanesine kaldırılan Hakko, yapılan müdahalelere rağmen gece yarısı hayatını kaybetti. Vitali Hakko’nun ölüm haberi, Vakko’nun internet sitesinden duyuruldu. Internet sitesinde, “Vakko’nun kurucusu, yaratıcısı, Vakko ailesinin değerli büyüğü, sayın Vitali Hakko’yu kaybettik. Acımız sonsuzdur” ifadeleri yer alıyor.

Vitali Hakko için ilk tören yarın saat 10.00’da Merter’deki Vakko fabrika binasında yapılacak. Hakko, daha sonra Neve Şalom Sinagogu’nda düzenlenecek dini törenin ardından, Ulus Musevi Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.

1913 yılında İstanbul’da doğan Vitali Hakko, 1934 yılında şapka devriminin ilk günlerinde Şen Şapka mağazasını açarak iş dünyasına adımını attı. Şapkanın ardından eşarp satmaya başlayan Vitali Hakko, mağazasına Vakko adını verdi.

1962 yılında Beyoğlu’nda ilk mağazasını açtı. Bu mağaza, o tarihlerde Türkiye’de açılan en büyük mağaza özelliğine de taşıyordu. Bir süre önce şirketlerinin yönetimini oğlu Cem Hakko’ya bırakan Vitali Hakko, moda alanındaki çalışmalarına devam ediyordu.

Kaynak: Ntvmsnbc