Ustalık Hükümeti’nde öne çıkan isimler

Başbakan Erdoğan'ın 'Ustalık Dönemi' olarak nitelendirdiği 3. dönemin, yani 61. Cumhuriyet Hükümeti'nin Bakanlar Kurulu'nun 1 yıllık medya performansları Ajans Press Medya Takip Merkezi tarafından açıklandı.

10.07.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Başbakan Erdoğan’ın ‘Ustalık Dönemi’ olarak nitelendirdiği 3. dönemin, yani 61. Cumhuriyet Hükümeti’nin Bakanlar Kurulu’nun 1 yıllık medya performansları Ajans Press Medya Takip Merkezi tarafından açıklandı.
Bir yıl önce, güvenoyu aldıktan sonra işe koyulan 25 bakanın, başbakan hariç haber adet ortalamaları 11 bin 861 olarak tespit edildi. Bu averajın üzerindeki 11 bakan, icraatları, görüşleri ve polemikleriyle en medyatik bakanlar olarak belirlendi.
Raporun en üstünde Başbakan Erdoğan 148 bin haberin üzerinde yansıma ile birinci sırada yer alırken onu 21 bin 718 haber ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve 18 bin 303 haber ile Ekonomi Bakanı Zafer çağlayan takip etti.
İkinci yarıda yavaşlayan bakanlardan olmasına rağmen başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, tüm yıl genelinde 16 bin haber ile dördüncü sırada yer aldı.
Medyada en az yer alan Bakanlar olarak raporun en altındaki 3 isim ise, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz olarak belirlendi.