Ünlüler Renault arabalarını denedi

Yüzde yüz elektrik motorlu otomobilleri olan Renault Fluence Z.E. ve Renault Kangoo Express Z.E.’nin deneme sürüşleri için santralistanbul’da 7 - 8 Nisan’da düzenlenen etkinliklere ünlü isimler katıldı.

11.04.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Yüzde yüz elektrik motorlu otomobilleri olan Renault Fluence Z.E. ve Renault Kangoo Express Z.E.’nin deneme sürüşleri için santralistanbul’da 7 – 8 Nisan’da düzenlenen etkinliklere ünlü isimler katıldı.

Aralarında Beyazıt Öztürk, Azra Akın, Tülin Şahin, Oktay Kaynarca, Sibel Tüzün, İlhan Şeşen ve Simge Tertemiz’in bulunduğu ünlü isimlerin, Renault’nun elektrik motorlu Z.E. serisi Fluence Z.E. ve Kangoo Express Z.E. otomobilleriyle yaptığı deneme sürüşü renkli görüntülere sahne oldu.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de ilk kez Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın denediği Fluence Z.E.’nin direksiyonunun başına geçen topmodel Tülin Şahin, sessiz ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşadığını söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Daha sessiz ve çevreci otomobil hayalimiz sonunda gerçek oldu. Elektrik motorlu otomobiller herkesin kullanımına sunulacak ve yakın gelecekte hepimiz bu deneyimi yaşayabileceğiz. Hepimizin çevre için yapabileceği bir şeyler var. Elektrikli otomobille doğayı ve çevreyi korumaya katkıda bulunabilir, daha temiz bir trafik için öncülük edebiliriz” dedi.

Renault’nun dört elektrikli otomobilden biri olan Fluence Z.E. ile sürüş yapan Beyazıt Öztürk, otomobille ilgili düşüncelerini şu sözlerle paylaştı: “Fluence Z.E.’nin Türkiye’de üretilecek olması gurur veriyor. Umarım gerekli alt yapı tamamlanır da bu araçları bir an önce kullanmaya başlarız. Elektrikle çalışan ve karbondioksit salımı olmayan bir araç fikri zaten ilginç. Çok sessiz olması ve güçlü motoru her şeyi daha sıra dışı yapıyor. Tarif etmek güç, gerçekten kullanmak gerekir.”

Azra Akın ise, ilk kez denediği elektrik motorlu otomobille farklı bir deneyim yaşadığını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “O kadar sessiz bir sürüştü ki, çok keyif aldım. Fluence Z.E., sadeliği ve konforu ile beni çok etkiledi. Ayrıca elektrik motorlu olması dolayısıyla doğaya hiç zararlı gaz salımı yapmaması çok önemli. Daha yaşanılır bir dünya ve temiz bir trafik için hepimiz, bu tarz projeleri ve elektrik motorlu otomobil üretimini desteklemeliyiz.”