Uluslararası Kalite Enstitüsü’den Mariachi’ye ödül

Mariachi, dünyanın en eski ve en bilinen Uluslararası Kalite Enstitüsü'nün bu yıl 47.sini...

02.06.2008 - 16:04 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Mariachi, dünyanın en eski ve en bilinen Uluslararası Kalite Enstitüsü’nün bu yıl 47.sini düzenlediği Monde selection 2008 Kalite Ödülleri’nde dünyanın en kaliteli aromalı birası seçilerek “Altın Madalya”ya layık görüldü!

Anadolu Efes’in 38 yıllık tecrübesi ve uzmanlığı ile ürettiği, agav bitkisi ve limon aromasını biraraya getiren Mariachi, her yıl gıda sektörünün değişik dallarında verilen, dünyanın en eski ve en bilinen Uluslararası Kalite Enstitüsü’nün bu yıl 47.sini düzenlediği Monde selection 2008 Kalite Ödülleri’nde “Aromatized Beer” kategorisinde altın madalya ile ödüllendirildi.

Efes Yerel Markalar Pazarlama Müdürü Şebnem Bolkan “Mariachi olarak henüz 1. yaşımızdayken bir Türk markası olarak tad, üretim ve kalite standartlarında dünya çapındaki rakiplerimizi geride bırakarak aromalı bira kategorisinde altın madalya almak bizi çok gururlandırdı’’dedi.

Monde selection, 1961 yılında Belçika’da kurulmuş, dünyanın en eski ve en tanınmış kalite enstitüsüdür. Monde selection üyeleri, seçilen ürünlerin analizlerini dört aşamada yapmaktadır. Yarışan biraların aromalandırılmasında kullanılan ürünlerin gerekli durumlarda laboratuar analizlerinin ve lezzet testlerinin de yapıldığı seçmelerde, iki komite çalışmaktadır.

Tekilanın ana maddesi olan agav ve limon aromasının lezzetlendirdiği Mariachi, kolay içimi ve ferahlatıcılığı ile piyasaya çıktığı günden beri Türkiye’de bira severlerin haklı beğenisini kazanmıştır.