Uber’den geri dönüşüme katkı

Marka, 22 Nisan Dünya Günü için belediyelerle anlaştı.

20.04.2016 - 16:45 | MediaCat

Uber'den seçim jesti
7
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Çevre meselelerine farkındalığı artırmak ve insanları daha temiz bir çevre için gereken inisiyatifleri almaya teşvik etmek amacıyla her yıl 22 Nisan’da kutlanan Dünya Günü’ne bu yıl Uber de destek veriyor.

22 Nisan Dünya Günü şerefine Kadıköy ve Fatih Belediyeleriyle işbirliği yaparak İstanbul genelinde bir e-atık toplama girişimi başlatmaya hazırlanan Uber, kampanya kapsamında toplanan atıkları lisanslı tesislerinde geri dönüşüme kazandırmak üzere belediyelere ulaştıracak.

Kullanılmayan elektrikli cihazlarını güvenli şekilde geri dönüşüm sistemine dahil etmek isteyenler 22 Nisan Cuma 9:00-17:00 saatlerinde Uber uygulamasından UberRECYCLE’ı çağırarak, gelen minivana elektronik atıklarını ücretsiz olarak bırakabilirler.

Minivan atıkları belediyeye teslim ederken, geri dönüşüme katkı sağlayan kullanıcılar da bir sonraki Uber yolculuklarında tek seferlik 10 TL’lik indirime sahip olacaklar.

Bilmeniz gerekenler

Uber’in 22 Nisan Dünya Günü için İstanbul genelinde hayata geçireceği bu hizmet tamamen ücretsiz ancak buzdolabı, çamaşır makinesi gibi büyük beyaz eşyaları kapsamıyor.

Markanın bir diğer uyarısıysa, bağışlanan cihazların içindeki verilerin akıbeti üzerine. Belediyelerin bağışlanan cihazların içindeki verilerden sorumlu olmaması nedeniyle; bilgisayar, kamera gibi cihazları teslim etmeden önce hafızalarındaki kişisel verileri silip silmediğinizi bir kez daha kontrol etmekte yarar var.