Twitter’ın yeni fotoğraf arama/paylaşım uygulaması

Son bir kaç haftadır twitter sistemini geliştirerek, sosyal medyayı aktif kullanan kişilere ve kurumlara yeni olanaklar sunuyor

03.06.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Son bir kaç haftadır twitter sistemini geliştirerek, sosyal medyayı aktif kullanan kişilere ve kurumlara yeni olanaklar sunuyor. Bunlardan bir tanesi de geliştirilmiş fotoğraf paylaşma ve arama özelliği.

Twitter, yeni arama özelliği sayesinde daha ilgili sonuçlar vereceğini bildiriyor. Bunun yanı sıra, arama sonuçlarında artık video ve fotoğraflar da görülebilecek. Twitter yeni özelliğini etkinleştirmek için Photobucket ile işbirliği yapmış.

Photobucket fotoğraf paylaşım ve barındırma hizmetinin yanında fotoğraf düzenlemeye de imkan veriyor.

Twitter’ın yeni özelliğini anlatan videosu

Twitter İstatistikleri

Araştırma şirketi PEW, Twitter ile ilgili bazı istatistikler paylaştı. PEW’in Twitter 2011 araştırmasına göre, internet kullanıcısı yetişkinlerin yüzde 13′ü Twitter kullanıcısı. Bu yüzde önceki araştırmada yüzde 8 düzeyindeymiş.

Twitter kullanıcılarının yüzde 95′inin cep telefonu var ve bu kişilerin %54′ü Twitter’a cep telefonlarından bağlanıyor.

Araştırmaya göre, Twitter 2010 yılı sonunda, 25-44 yaş arasında ciddi bir çıkış yakaladı; 25-34 yaş arasında geçen yıl %9 olan Twitter kullanımı bu yıl %19′a, 35-44 yaş arasında geçen yıl %8 olan oran ise bu yıl %14′e yükselmiş.