Twitter’dan GIF açılımı

Sosyal medya devi Giphy ve Riffsy’le işbirliğinde.

19.02.2016 - 08:50 | Haluk Kasarcı

Twitter yeniden hedeflemeyi resmen duyurmaya hazırlanıyor
0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Twitter’da daha fazla gif’le karşılaşmaya hazır olsanız iyi olur. Sosyal medyanın mavi kuşu, bugünden itibaren devreye giren uygulamasıyla, kullanıcılarına tweet’lere ve doğrudan mesajlara eklenmek üzere GIF albümü hizmeti veriyor.

Popüler GIF arama motorları Giphy ve Riffsy’le yapılan işbirliği kapsamında hayata geçirilen uygulama zamanla tüm dünya ve platformlardan (Android, iOS veya PC) Twitter kullanıcıları için kullanılabilir hale gelecek.

İşbirliğine dair açıklamalarda bulunan Twitter Kıdemli Proje Yöneticisi Sasank Reddy yeni özelliğin ne şekilde kullanılabileceğine dair ipuçları veriyor: “Artık nasıl hissettiğinizi tarif etmek için en uygun kedi esnemesini ya da dans hareketini yeni GIF butonuna basarak bulabileceksiniz. Aramanızı anahtar kelimeler üzerinden yapabileceğiniz gibi farklı kategoriler ya da aralarında Happy Dance, YOLO gibi reaksiyonların bulunduğu bir havuzdan seçebilirsiniz.” Reddy’yi bu denli heyecanlandıran yeni özellik esasında Twitter’a has değil. Daha önce Facebook Messenger, Tinder ve Slack de GIF arama özellikleriyle kendilerini geliştirmişlerdi.

Twitter’ın GIF arama yeteneğine kavuşmasının ardından kısa süre içinde yapılan bir diğer açıklamada, daha önce yalnızca metin ve fotoğraflara yer verilebilen direkt mesajlarda bundan böyle video kaydetme ve paylaşma özelliğinin de kullanımda olacağı belirtildi.

Kaynak: Adweek