Twitter kurucusundan sosyal arama motoru: Jelly

Biz Stone'un yeni girişiminde kullanıcılar birbirlerinin sorularını yanıtlıyor.

09.01.2014 - 15:29 | Ali Kuru

Biz Stone'un yeni girişiminde kullanıcılar birbirlerinin sorularını yanıtlıyor.
1
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Twitter‘ın kurucuları arasında yer alan Biz Stone‘un önderliğinde hayat bulan yeni sosyal ağ Jelly, kullanıcıların sorulan soruları yanıtlayarak birbirlerine yardımcı oldukları bir uygulama.

Twitter kurucusundan sosyal arama motoru: JellyKurucuları tarafından ‘yeni nesil arama motoru’ olarak tanımlanan servise sorular mobil cihazlarla çekilen görseller aracılığı ile iletiliyor. Uygulama, soruların daha açık ifade edilebilmesi için fotoğrafların üzerine elle çizim yapılabilmesine de izin veriyor.

Arama motorlarının sorulan sorulara anlamlı cevaplar üretmek gibi kompleks görevleri hala yerine getiremediği fikrinden yola çıkan Jelly, artık hemen herkesin bir şekilde internete bağlı olduğu dünyada bu eksikliğin kullanıcılar tarafından giderilebileceğine inanıyor.

Jelly’nin ilk yatırımcıları arasında yine Twitter kurucuları olan Jack Dorsey ve Evan Williams‘ın da adları yer alıyor. LinkedIn kurucusu Reid Hoffman, şarkıcı Bono ve ABD’nin geçmiş dönem başkan yardımcılarından Al Gore da listede yer alan isimlerden.

Kaynak: Jelly Blog