TV’lere RTÜK’ten ‘tanıtım filmi’ desteği


Ulusal televizyon kanalları, şehit ailelerine ve gazilere yardım için elele verdi. Üst Kurul, televizyon yayıncıları derneğinin

16.10.2007 - 13:37 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Ulusal televizyon kanalları, şehit ailelerine ve gazilere yardım için elele verdi. Üst Kurul, televizyon yayıncıları derneğinin talebi üzerine “Terörle Mücadele Kahramanlarına Yardım Kampanyası” tanıtım filmini “reklam” olarak değerlendirmeme kararı aldı.

RTÜK Başkanı Zahid Akman, “Bizler evlerimizde ailelerimizle huzur içinde otururken, vatanımızın bir karış toprağı için gözünü kırpmadan kendilerini feda eden, şehitlerimiz ve gazilerimizin evlatlarına daha iyi bir gelecek sağlamak hepimizin en büyük borcudur. Bu nedenle kampanyayı destekliyor ve televizyon kanallarımıza teşekkür ediyoruz’ dedi.

Ulusal televizyon kanalları, şehit ailelerine ve gazilere yardım için elele verdi. Üst Kurul, televizyon yayıncıları derneğinin talebi üzerine “Terörle Mücadele Kahramanlarına Yardım Kampanyası” tanıtım filmini “reklam” olarak değerlendirmeme kararı aldı.

RTÜK’ten yapılan açıklamada, Türk televizyon yayıncılığı tarihinin en büyük sosyal sorumluluk kampanyasının, şehit ve gazi ailelerine destek amacıyla başlatıldığı belirtildi. İlk olarak Habertürk ve milli takım işbirliğiyle başlatılan yardım kampanyasına, Türkiye’nin ulusal televizyon kanallarının üyesi olduğu Televizyon Yayıncıları Derneği’nin de katılma kararı aldığı kaydedilen açıklamada şöyle denildi:

“Televizyon Yayıncıları Derneğinin talebi üzerine kampanya tanıtım filminin reklam olarak değerlendirilmemesini kararlaştırdı. RTÜK Başkanı Dr. Zahid Akman, derhal Üst Kurul Üyeleriyle telefonla temas kurarak TVYD’nin talebini iletti ve üyelerin olumlu yanıtını aldı. Böylece kampanya tanıtım filmlerinin hafta boyunca bütün ulusal kanallarda sürekli yayınlanmasının yolu açılmış oldu.’

RTÜK Başkanı Akman da ‘RTÜK olarak sosyal sorumluluk projelerini destekliyoruz. Bizler evlerimizde ailelerimizle huzur içinde otururken, vatanımızın bir karış toprağı için gözünü kırpmadan kendilerini feda eden, şehitlerimiz ve gazilerimizin evlatlarına daha iyi bir gelecek sağlamak hepimizin en büyük borcudur. Bu nedenle kampanyayı destekliyor ve televizyon kanallarımıza teşekkür ediyoruz’ dedi.

Kampanyaya, TRT, ATV, Kanal D, Star TV, CNN Türk, Kanal 1, Kanal 7, Kral TV, NTV, CNBC-e, Show TV, Samanyolu TV, Fox TV, TV 8, Cine 5, Kanal Türk, Digitürk, Powertürk, Skytürk, MTV, Number One TV, Kon TV ve Ege TV destek verecekler. Kampanyayla toplanan bağışlar şehit ailelerine yardım amacıyla Mehmetçik Vakfına aktarılacak.

Kampanyaya katılmak isteyenler belirlenen banka hesaplarına para yatırabilecekleri gibi cep telefonları aracılığıyla kısa mesaj göndererek de bağış yapabilecekler. Turkcell ve Avea kullanıcıları 5 YTL bağış için, DESTEK yazarak, 5610’ya mesaj gönderebilecekler. Vodafone kullanıcıları, 5 YTL bağış için, DESTEK yazarak, 5630’da mesaj gönderebilecekler. Banka kanalıyla bağış yapmak isteyenler ise aşağıdaki banka hesaplarına para yatırabilecekler:

-Ziraat Bankası – İstanbul Şubesi,
YTL Hesabı 343434 – 5001
DOLAR Hesabı 343434 – 5002
EURO Hesabı 343434 – 5003

-İş Bankası – Beyoğlu Şubesi (Şube Kodu: 1011)
YTL Hesabı 171 65 83
Euro Hesabı 332 11 70

-Garanti Bankası – Yenibosna Çarşı Şubesi (Şube Kodu: 531)

YTL Hesabı 668 97 98

-Yapı Kredi Bankası – Merkez Şube

YTL Hesabı 2013 2013

-Finansbank ? Güneşli Çarşı Şubesi

YTL Hesabı 165 806 86

EURO Hesabı 165 806 88.