TurkNet’e yeni müdür

TurkNet'in sistem birim müdürü pozisyonuna Onur Ertem getirildi.

15.11.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

TurkNet’in sistem birim müdürü pozisyonuna, geçmişte Avea ve Akbank gibi kuruluşlarda veri merkezi, teknolojik altyapı sistemleri, katma değerli servisler ve yönetim yazılımları odaklı pozisyonlarda görev yapan Onur Ertem getirildi.

Ertem, TurkNet’in network, portal, intranet, hosting ve barındırma hizmetleri ile ilgili sunucularının, işletim sistemlerinin ve veritabanlarının işletilmesi sorumluluğunu üstlenecek.

1973 yılında Adapazarı’nda doğan Onur Ertem, Yıldız Teknik Üniversitesi elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra bilişim sektöründeki kariyerine Telekom Mühendislik bünyesinde, profesyonel servisler uzmanı olarak başladı. 2000 yılında Telsbünyesine katılan Onur Ertem burada katma değerli servisler kıdemli  mühendisi olarak çalıştıktan sonra Avea’ya transfer oldu. 2002 yılından 2005 yılına kadar Avea Katma Değerli Servisler takım lideri olarak görev yapan Ertem, daha sonra Bank Pozitif’in bir iştiraki olan C Enformasyon Sistemleri ve Telekomünikasyon şirketinde veri merkezi, altyapı ve servislerden sorumlu müdür yardımcısı olarak çalıştı. 2008 yılında Akbank bünyesine dahil olan Onur Ertem, Akbank Telekomünikasyon Grubu network ve yönetim yazılımlarından sorumlu müdür yardımcısı görevini üstlenmişti.