“Türkiye’ye Değer” projesi dünya çapında 5. oldu

Türk Telekom’un “Türkiye’ye Değer” sosyal sorumluluk projelerinden yararlanan gençlerin başarı hikayelerinin anlatıldığı “Türkiye’ye Değer Hikayeler” belgeseli, ABD merkezli Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından dünyanın en iyi beş iletişim projesi arasında gösterilerek platin ödül kazandı.

13.02.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türk Telekom’un “Türkiye’ye Değer” sosyal sorumluluk projelerinden yararlanan gençlerin başarı hikayelerinin anlatıldığı “Türkiye’ye Değer Hikayeler” belgeseli, ABD merkezli Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından dünyanın en iyi beş iletişim projesi arasında gösterilerek platin ödül kazandı. Ayrıca, Türk Telekom’un daha sürdürülebilir bir şirket olmak adına iş süreçlerinde “Doğayla Dost İletişim” sloganıyla gerçekleştirdiği dönüşüm çalışmalarının iletişimi de Altın Ödül’e layık görüldü.
 
Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, iletişim projeleri alanında dünyanın en prestijli ödül organizasyonlarından olan, ABD merkezli LACP (League of American Communications Professionals/Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi) Ödülleri’nde iki farklı projesiyle uluslararası iki ödül birden kazandı. 

Türk Telekom’un “Türkiye’ye Değer” sosyal sorumluluk projeleriyle hayatları değişen gençlerin kendi ağızlarından başarı hikayelerinin anlatıldığı “Türkiye’ye Değer Hikayeler” belgesel filmi LACP tarafından dünyanın en iyi beş iletişim projesinden biri olarak seçildi ve “Toplum İlişkileri” kategorisinde Platin Ödül almaya hak kazandı.

LACP’den yapılan açıklamada Türk Telekom’un başarısı ile ilgili şu yorumlarda bulunuldu: “Bu yıl LACP Magellan ödüllerine 11 ülkeden 375’i aşkın başvuru gerçekleşti. Yoğun bir rekabetin yaşandığı başvurular arasında Türk Telekom, başvurduğu tüm kategorilerde projeleriyle dikkat çekti. ‘Türkiye’ye Değer Hikayeler’ projesi mesajlarının anlaşılırlığı ve yarattığı etki ile olağanüstü bir başarıya sahip. Türk Telekom’un şirket içinde gerçekleştirmiş olduğu sürdürülebilirlik dönüşümleri ise stratejik planlamadaki açıklığı ve uygulamadaki başarısı ile büyük beğeni kazanarak övgüye değer görüldü.”