15 genç profesyonel Avrupa Reklam Sertifikası almaya hak kazandı

Projeye Türkiye’yi temsilen Reklamcılık Vakfı katkı sağladı.

08.11.2012 - 10:34 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

İletişim sektöründeki çatı örgüt EACA’in (European Association of Communication Agencies), IPA (Institute of Practioners in Advertising-UK)’nın desteği ve Türkiye dahil 10 Avrupa ülkesinin katkılarıyla oluşturulan online sertifika programı, reklam endüstrisinde mesleki harmonizasyonu hedefliyor.

“Reklam ve İletişim”, “Müşterinin İş’ini Anlamak”, “Müşteri, Kreatif ve Medya Brief’leri”, “Yaratıcılık ve Yaratıcı Gelişim”, “Medya Kanallarını Anlamak” ve “Kreatif Fikri Kurgulamak” başlıklarıyla toplam 6 eğitim modülü, marka iletişim süreçlerine kapsamlı, tutarlı bir bakış açısı, günlük iş deneyimine destek sağlıyor. İnteraktif eğitim konuları; e-dersler, videolar, kolay okuma parçaları, ödevler, testler, tartışma grupları gibi yöntemlerle işleniyor.

İngiltere’de yıllardır başarıyla yürütülen temel eğitim program içeriği, EACA liderliğinde, 10 Avrupa ülkesinin projeye katkılarıyla geliştirildi, uluslararası hale getirildi. Projeye Türkiye’yi temsilen Reklamcılık Vakfı katkı sağladı; Vakıf tüm eğitim içeriğini Avrupa çapında pedagojik olarak test etti.

Geliştirilen eğitim içeriğiyle ilk uygulamaya 32 ülkeden 815 reklam profesyoneli katıldı. Eğitim modullerinin içerikleri katılımcılara açıldı ve tüm ülkelerde eş zamanlı bir sınav organizasyonu gerçekleştirildi. Sınav performansları akademisyenler ve sektör profesyonellerinden oluşan uluslararası bir kurul tarafından değerlendirildi.

Eğitim için gerekli şartlar:

Eğitim içeriklerini görüntülemek ve sertifika sınavına girebilmek için Türkiye’de RD ve RV üyesi kuruluşlarda çalışıyor olmak gerekiyor. 25 saatlik online eğitim içeriği mevcut ve içerik 4 ay süreyle katılımcılara açılıyor. Çalışma dönemi sonrasında 3 saatlik yazılı bir sınava giriliyor. Sınavda puanlama üstün başarı, başarı, geçer ve başarısız biçiminde yapılıyor. Sonuçlar uluslararası platformda duyuruluyor.

Reklamcılık Vakfı’nın 2012 Nisan’ında düzenlediği sınav sonucunda, Reklamcılar Derneği – Reklamcılık Vakfı üyesi ajanslardan 15 genç profesyonel sertifikayı almaya hak kazandı.

Yeni dönem detaylı bilgi:

Reklamcılık Vakfı: / www.rv.org.tr / [email protected] / Tel: 0212 243 93 53

2012’de sertifikasını alan genç profesyoneller:

Ayşe Yasemin Erdem

Burcu Şahin

Ceren Şehitoğlu

Ceysun Giritli

Dilek Çağlıaltuncu

Engin Varol

Gökçe Sanay

Kerem Sertbel

Meriç Yirmili

Mert Soyal

Mine Hatapkulu

Osman Nadir Aydın

Sezgin Rızaoğlu

Suphi Can Sarıgöllü

Tarçın Köprülü

EAC sınav değerendirmesi uluslararası kurulu:

Moray MacLennan  / EACA President

Dominic Lyle / EACA Director General

James Best  / Cheif Knowledge Officer, DDB, UK

Matias Palm-Jensen / European Innovation Officer, McCann

Jean-Paul Brunier / CEO, Leo Burnett, France

Philipp Bierbaum / CEO, DAMM & BIERBAUM, Germany

Tom Kvisle / Dean and CEO, Westerdals SOC, Norway

Sieglinde Martin / University of Applied Veienna, Austria

Xavier Oliver / University of Novarra, Spain

Mike Sheedy / University of Leeds, UK