Türkiye Eurobest’te 3 ödül kazandı

Bu yıl 20.si düzenlenen Avrupa’nın önde gelen reklamcılık yarışması Eurobest Ödülleri’nde kazananlar açıklandı. Tüm kategorilerde kısa listelere kalan toplam 1059 iş arasından 277'si ödüle layık görüldü...

30.11.2007 - 13:28 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Bu yıl 20.si düzenlenen Avrupa’nın önde gelen reklamcılık yarışması Eurobest Ödülleri’nde kazananlar açıklandı. Tüm kategorilerde kısa listelere kalan toplam 1059 iş arasından 277’si ödüle layık görüldü. Türkiye 3 ayrı dalda 1 gümüş 2 bronz olmak üzere toplam 3 ödül kazandı. Eurobest’te DDB&Co. Gümüş ödül kazanırken Alice BBDO ve Starcom Mediavest 1’er Bronz Ödül’ün sahibi oldu.

Eurobest’te Türkiye’den Interaktif, Basın ve Medya olmak üzere 3 ayrı dalda ödül kazanan işler ve ajanslar şöyle:


Interaktif Kategorisinde

Domestic Violence – Amnesty International – Amnesty International – DDB&Co. – Gümüş Ödül


Basın Kategorisinde

Straw – Pepsi Bottling Group – Pepsi Mini – Alice BBDO – Bronz Ödül


Medya Kategorisinde

Women Protest Tough Stains – Proctor&Gamble – Ariel – Starcom Mediavest Group – Bronz Ödül

DDB&Co.’nun kazandığı İnteraktif Gümüş Ödülü Türkiye’nin ilk interaktif ödülü olma özelliğini taşıyor. DDB&Co. aynı kampanya ile daha önce Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali’nde de 2 kez finalist olmuştu.

Eurobest’te Türkiye’den 11 iş kısa listelere kalmıştı. Açıkhava, Radyo ve Doğrudan Pazarlama ve Satış Promosyon kategorilerinde Türkiye’den kısa listelere iş kalmazken TV/Sinema kategorisinde 1, Basın kategorisinde 6, Medya ve İnteraktif kategorilerinde ise 2’şer iş kısa listeye kalmıştı. (Kısa Listeye kalan işleri görmek için tıklayın)