Türkiye’ye özgü ürünler hediye olarak dünya ile buluşuyor

Lojistik ve ekspres taşımacılık sektörünün öncü firmalarından DHL Express, hediye gönderiminin yoğun olduğu bayram, yılbaşı döneminde ‘Gift Express’ hizmeti ile

01.11.2007 - 10:13 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Lojistik ve ekspres taşımacılık sektörünün öncü firmalarından DHL Express, hediye gönderiminin yoğun olduğu bayram, yılbaşı döneminde ‘Gift Express’ hizmeti ile müşterilerinin özellikle yurtdışındaki kendi müşterileri için hediye seçmesine ve bunları dünyanın dört bir yanına göndermesine olanak sağlıyor. Kapalıçarşı gibi turistik alışveriş mekanlarında yapılan pazar araştırmaları doğrultusunda ülkemize gelen yabancı ziyaretçilerin en çok satın aldıkları ürünleri kapsayacak içerikte hazırlanan ve bu bağlamda Türkiye’ye özgü birçok hediye alternatifini içeren “Gift Express” katalogundan DHL müşterileri zaman ve efor harcamadan hediye gönderme işlemini yapabiliyorlar.

Her yıl ortalama yüzde 25 daha fazla müşteri tarafından kullanılmaya başlanan DHL Express’in Gift Express paketinde bu yıl baharat seti, ebru konseptli ürünler ve Osmanlı gümüş ayna setinin yanı sıra çok özel bir seçenek daha yer alıyor. Cemil İpekçi’nin tasarladığı ve Mardinli kadınların ürettiği el yapımı Mardin örtüleri. 55 kadının görev aldığı Güneydoğu Anadolu’da Kadınların sosyo-ekonomik statülerinin yükselmesini ve bölgesel farklılıkların azalmasının hedeflendiği projede, uluslararası lojistik şirketi DHL Express, sosyal sorumluluğa katkıda bulunmak amacıyla Gift Express ürünleri içerisinde yer alan bu el yapımı örtüleri dünyayla buluşturma heyecanını taşıyor. Ayrıca bu örtüleri dünyanın dört bir yanındaki müşterileri için hediye olarak satın alan DHL Express müşterileri ise bu sosyal sorumluluk projesine önemli bir katkı sağlamış olacaklar.

8 ila 165 Euro arasında fiyatlara sahip olan katalogdaki diğer bazı ürünler ise şöyle; Türk kahve seti, zeytinyağı seti, Türk rakı seti, geleneksel Anadolu kilim, Türk motifli yastık, kravat-mendil set, otantik heybe, kemik mektup açacağı ve seramik tabak.

Hediyelerin satın alınmasından, hazırlanmasına, paketlenmesine ve taşınmasına kadar tüm işlemler DHL Express tarafından müşteri adına yürütülüyor. Hediye seçimi ve gönderimi konusunda kaygılanan kişileri büyük ölçüde rahatlatan ‘Gift Express’ hizmeti, müşterilere tek yerden hediye seçebilme ayrıcalığı sunuyor. Gönderiler, DHL Express güvencesi ve titizliği ile kırılmadan ve bozulmadan alıcısına zamanında ulaştırılıyor. Müşteriler hediye bedeli dışında sadece taşımacılık bedeli ödüyor.