Türkiye’de “Akıllı Okul” dönemi başlıyor

Turkcell ve Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu, Türkiye’nin ilk ‘Akıllı Okul’unu hayata geçiriyor.

26.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Turkcell ve Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu, Türkiye’nin ilk ‘Akıllı Okul’unu hayata geçiriyor. Turkcell’in eğitimde dijitalleşme idealiyle kurguladığı “Akıllı Okul” projesi ile ilk kez bir okul tamamen akıllı tablet ile eğitime geçiyor

Türkiye’de ilk defa Nişantaşı Meslek Yüksekokulu ile hayata geçirilen Akıllı Okul projesi sayesinde fiber-mobil internet altyapısı, akıllı tablet, müfredata göre tasarlanmış arabirim ve uzaktan öğrenme platformu ve içerik tek bir çatı altında öğrencilere sunuluyor. Turkcell’in kurduğu uçtan uca altyapı sayesinde Türkiye’de ilk defa bir okul tamamen akıllı tablet ile eğitime geçmiş olacak.

Proje için bu yıl Nişantaşı Meslek Yüksekokulu’nu kazanarak birinci sınıfta okumaya başlayacak 1000 öğrenciye ve tüm öğretmenlere 3G’li tablet bilgisayar ve yazılım ücretsiz dağıtılacak. Turkcell Superonline, Nişantaşı Meslek Yüksekokulu’nun fiber internet altyapısını kuracak ve 1. sınıfın tüm müfredatı (moda tasarımı, sivil havacılık, bilgisayar programcılığı, tıbbı dökümantasyon gibi 13 farklı program) Akıllı Okul eğitim plaftformuna aktarılacak. Bu sayede 2011-2012 eğitim yılından başlayarak Nişantaşı Meslek Yüksekokulu öğrencileri tüm eğitimi tablet bilgisayarlar üzerinden yapacak.