Turkcell konkur açıyor

Turkcell yaratıcı ajans konkuru açmaya hazırlanıyor. Buna göre Turkcell, çok kısa bir süre içinde...

28.05.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

MEDIACAT ÖZEL HABER

Turkcell kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre şirket, ‘artan iletişim ihtiyaçları nedeniyle yeni ajanslar bulmak üzere’ yaratıcı ajans konkuru açmaya hazırlanıyor. Buna göre Turkcell, çok kısa bir süre içinde, aday olarak belirlediği ajanslara bir mektup yazarak portföylerine sunmaları talebinde bulunacak.

Bilindiği gibi Turkcell, şu anda yaratıcı reklam çalışmalarını Alametifarika ve Leo Burnett ajanslarıyla yütütüyor. Leo Burnett Turkcell’e spor iletişimi, kurumsal sosyal sorumluluk, Genç Turkcell (gnctrkcll) ve İşTcell  konusunda hizmet verirken, şirketin diğer tüm yaratıcı iletişim çalışmaları Alametifarika tarafından yürütülüyor.

Turkcell geçtiğimiz yıl başlattığı 3G kampanyası için ise Wieden + Kennedy’nin Amsterdam ofisinden hizmet almıştı.

MediaCat’in Ocak 2010 sayısında yayımlanan Nielsen’in medya yatırım istatistiklerine göre Turkcell, televizyonda en çok reklam yapan üçüncü reklamveren. Gazete mecrasında altıncı, dergide dördündü sırada yer alan Turkcell, açıkhavada ise zirvede.

MediaCat tarafından 2010 reklam yatırımlarını tahmin etmeye yönelik ‘Reklam Ufukları’ araştırmasına göre ise gerçek harcama bazında Vodafone ile birlikte Türkiye’nin en büyük reklamvereni konumunda olan Turkcell, tüm mecralarda yoğun bir şekilde boy gösteriyor.