Turkcell Global Bilgi, ContactCenterWorld.com’dan birincilikle döndü

Contactcenterworld her yıl, dünyanın en iyi çağrı merkezlerini belirlemek üzere iki aşamalı bir yarışma gerçekleştiriyor.

05.11.2012 - 10:39 | MediaCat

37
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Turkcell Global Bilgi, çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en prestijli organizasyonlarından ContactCenterWorld.com’un düzenlediği ve sektörün en iyilerinin belirlendiği  “2012 Top Ranking Performers” ödüllerinde “En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı” kategorisinde dünya birincisi olurken,  “En İyi Self Servis Teknoloji Uygulamasıkategorisinde  de dünya ikinciliğini elde etti.  2 Kasım 2012 Cuma gecesi ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen ödül töreninde, Asya Pasifik, EMEA ve Amerika kıtası birincileri dünyanın en iyisi olmak için yarıştı.

Bahadır Pekkan: “Dünya standartlarında bir çağrı merkeziyiz”

Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Kurulduğumuz günden bu yana sektörümüzü ilgilendiren birçok alanda önemli başarılara imza attık ve bu başarılarımızı hem yurt içinde hem yurt dışında aldığımız bir çok ödülle taçlandırdık. Çağrı merkezi sektörü için dünyanın bu en prestijli yarışma organizasyonundan biri olan “ContactCenterWorld“un dünya finallerinde aldığımız “En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı”kategorisindeki dünya birinciliği ve “En İyi Self Servis Teknoloji Uygulaması” kategorisindeki dünya ikinciliği ödülleri hem şirketimiz hem de ülkemiz adına gurur verici. Yüzde 45 pazar payıyla Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi olarak yurt içi ve yurt dışında toplam 18 lokasyonda, 10.000 çalışanımızla aynı kararlılık, cesaret ve yenilikçi anlayışla Türkiye’ye ve müşterilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Müşteri memnuniyeti 

Turkcell Global Bilgi, “En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı” kategorisindeki dünya birinciliği ödülünü, ÇSGB, İŞKUR ve SGK kurumlarının yaklaşık 300 hizmetinin entegre bir şekilde 7/24 sunulduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi ALO 170 ile aldı. Karaman’da yüzde 50’si engelli olmak üzere 100, Şanlıurfa’da ise yüzde 75’i kadın olmak üzere 200 kişi ile hizmet veren merkezler, ilk temasta %87’lik yüksek çözüm oranı ve müşteri memnuniyeti ile  örnek kamu projesi olarak gösterildi. Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi, ülke ekonomisine bir yılda milyonlarca TL katkı sağladı. ALO 170 kayıt dışı istihdam ile mücadelede hedefe ulaşmada devlet ve vatandaş arasındaki en etkili kanal oldu.

Çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en büyük organizasyonu olan “ContactCenterWorld”un, sektörün en iyilerini belirlemek üzere düzenlediği yarışmanın dünya finalleri “Top Ranking Performers” olarak adlandırılıyor.

Contactcenterworld her yıl, dünyanın en iyi çağrı merkezlerini belirlemek üzere iki aşamalı bir yarışma gerçekleştiriyor. Dünyayı AMERICAS, APAC ve EMEA olmak üzere üç ayrı bölgeye ayıran Contactcenterworld.com, birinci aşama olan kıta finallerinde bölgelerin en iyi çağrı merkezlerini belirliyor. Kıta finallerinden başarıyla çıkan çağrı merkezleri de, dünya finallerinde 9 ayrı kategoride “dünyanın en iyisi” olmak üzere mücadele ediyor. Dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olarak görülen yarışmaya, her yıl binin üzerinde firma katılıyor.