Türk Patent Enstitüsü’nden tanıtım atağı

Türk Patent Enstitüsü (TPE), gerçekleştireceği 'müşteri memnuniyeti' anketiyle kamuoyunda kurumun...

16.06.2008 - 11:56 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Radikal gazetesindeki habere göre Türk Patent Enstitüsü, kurumun tanıtımı için atağa geçecek. Çünkü vatandaşların büyük bölümü kurumun adının Türk ‘Paten’ enstitüsü olduğunu sanıyor. TPE, gerçekleştireceği ‘müşteri memnuniyeti’ anketiyle kamuoyunda kurumun bilinirlik derecesini ölçecek. TPE, anketi yapacak firmayı ihaleyle belirleyecek.

Türk Patent Enstitüsü (TPE), gerçekleştireceği ‘müşteri memnuniyeti’ anketiyle kamuoyunda kurumun bilinirlik derecesini ölçecek. Zira vatandaş, TPE’yi ‘paten’ enstitüsü olarak biliyor. Bu yılın son çeyreğinde yapılacak anket, Türkiye genelinde yaklaşık 2 bin kişiye uygulanacak. Anketle TPE’nin kamuoyunda ne derece bilindiği, vatandaşların kurumun çalışmaları hakkındaki bilgi düzeyleri ile kurum müşterilerinin aldıkları hizmetten memnuniyet dereceleri öğrenilmeye çalışılacak.

Anket, lise mezunu ve üzeri eğitim alan vatandaşlar arasında yapılacak. TPE, anketi yapacak firmayı ihaleyle belirleyecek. Anket görüşmeleri katılımcılarla yüz yüze, telefonla ve internet aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Kaynak: Radikal