Tüketicinin Şifresini Çözmek için ‘Pazarlamanın Şifresi’

8 Aralık’ta başlayacak “Pazarlamanın Şifresi” pazarlama sertifika programı katılımcıları; Google, Apple IMC, 3M, Sony gibi firmaların pazarlama

29.11.2007 - 11:50 | MediaCat

Facebook
Twitter
Share on LinkedIn
+

8 Aralık’ta başlayacak “Pazarlamanın Şifresi” pazarlama sertifika programı katılımcıları; Google, Apple IMC, 3M, Sony gibi firmaların pazarlama yöneticileriyle buluşuyor.

“Pazarlamanın Şifresi”; tüketicinin şifresini çözmek isteyen Jr. pazarlama yöneticileri için 8 Aralık’ta başlıyor. Program; her gün değişen, yenilenen pazarlama dünyasının temel kavramlarından, ürün ve marka yönetim sürecine kadar genç pazarlamacıları bilgilendiriyor. Pazarlama ve ürün/marka yönetimi, ürünün yaratılması ve ürün yaşam eğrisinde son tüketiciye ulaşana kadar geçirdiği süreçler üzerine bilgilendiren program; Apple IMC, Sony, Google, Algida, Frito Lay gibi markaların yöneticilerini genç pazarlamacılarla buluşturuyor.

A’dan Z’ye ürün yönetiminin tüm aşamalarını Türkiye’nin önde gelen markalarının ürün ve marka yöneticilerinin ağzından dinleme fırsatı sunan Pazarlamanın Şifresi pazarlama sertifika programı; ürün ve marka yönetimi alanında kariyer yapmak ve uzmanlığını ilerletmek isteyenlerin kariyer gelişimlerini desteklemeye devam ediyor.


Konumlandırma ve Segmentasyon

Programın üçüncü haftasına katılan Vodafone Strateji ve Medya İlişkileri Uzmanı Aret Vartanyan, pazarlama stratejileri üzerine yaptığı sunumda; bir ürün ve marka için strateji belirlerken segmentasyonun ve konumlandırmanın hayati noktada olduğunu belirtti. Ve ekledi; ”Özellikle mesaj kirliliğinin arttığı ve tüketici memnuniyetini sağlamanın zorlaştığı günümüzde ürününüzü konumlandırmak ve segmente etmek hayati bir noktadır. Tabi bunu yapmadan önce tüketicinizi tanımanız, ne yaptığını, haftada kaç kez sinemaya gittiği, ne yiyip ne içtiğinin bilinmesi de önemli. Günümüzde etik olarak tartışma konuları yaratsa da kredi kartı kullanımının artması sebebiyle tüketici alışkanlıkları çok daha kolay bir şekilde tespit edilebilir durumda.”


Pazarlamanın Şifresini Çözen Marka Yöneticileri:

• Neslihan İnce/ Eczacıbaşı O.K. Ürün Md. – Ürün hayat evresi nasıl yönetilir

• Aret Vartanyan/Vodafone Strateji & Medya İlişkileri Uzmanı – Segmentasyon ve Konumlandırma

• Olgar Ataseven/ Iletişim Atölyesi Kurucusu – Pazarlama Planı Oluşturulması

• Mirey Nasi/ 3M Kurumsal Pazarlama ve İletişim Md. – Pazarlama İletişimi

• Gaye Atakan/ Tetrapak Pazarlama Md.– Pazarlama Stratejileri

• Pelin Atay/ Orka Grup Kurumsal İletişim Md. Gen. Md.Yard – Üründen Markaya Geçiş Süreci

• Cüneyt Devrim/ PH Kurucu Ortağı – İnteraktif Pazarlama

• Tuğan Gökçe Oğun / Magnum Cornetto Marka Geliştirme Md. – 360° Pazarlama İletişimi

• Burcu Batur/Danone Hayat Su Marka Müdürü – Üründen Markaya Geçiş Süreci

Turkcell, HP, Coca- Cola, Starbucks gibi seçkin markalar ve firmalardan birçok örneğin anlatıldığı program, 8 Aralık’ta başlayacak 6 hafta sonu devam edecek. Güncel ‘case’lerin yanında, bir markanın değişen trendler ve pazarlama anlayışlarına göre nasıl konumlandırıldığı, nasıl doğduğu ve ürün yaşam eğrisinde nasıl ilerlediğini görmek için pazarda lider konumda olan markaların yöneticileri ile Pazarlamanın Şifresi sertifika programın pazarlama meraklılarını bekliyor.


Programın İçeriği

1. Hafta: Pazarlama Planının Oluşturulması

2. Hafta: Pazarlama Araştırmaları Niçin Kullanılır?

3. Hafta: Pazarlama Stratejisi Nasıl Belirlenir? Marka Nasıl Konumlandırılır?

4. Hafta: Pazarlama İletişimi Nasıl Dizayn Edilir?

5.Hafta: Ürün Hayat Evresi Nasıl Yönetilir?

6. Hafta: Üründen Markaya Geçiş Süreci

Facebook
Twitter
Share on LinkedIn
+