‘TRT’nin motivasyon eksikliği var’

Genel müdür olarak atandığı TRT ile ilgili ilginç tespitlerde bulunan İbrahim Şahin,'TRT'nin motivasyon

26.11.2007 - 09:53 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Amasya Öğretmenevi’nde düzenlenen geceye katılan İbrahim Şahin, basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve genel müdür olarak atandığı TRT ile ilgili ilginç tespitlerde bulundu.

Şahin, soru üzerine, TRT’nin ”zor bir kurum” olduğunu, ancak özellikle ”Türk milleti için çok ulvi görevlerin kendisini beklediğini” söyledi. Gelecek dönemde güzel projelere imza atacaklarını ifade eden Şahin, ”bu, el birliği ile olacak. Bundan sonra, her zaman Türk milletinin görmek istediklerini ekranlardan göreceksiniz. Umarım ülkemize güzel hizmetler bizim marifetimizle nasip olur” dedi.

Şahin, şöyle konuştu: ”Emekliliği gelmiş arkadaşlarımızı hemen emekli etmek istemiyoruz. Öncelikli olarak TRT’de neler yapılabilir, onları tespit etmek. Emekliliği gelmiş arkadaşlarımız zaten yavaş yavaş emekli oluyorlar, daha önce de oluyorlardı, bundan sonra da olacaklar ama bizim esas işimiz özellikle TRT’de mevcut personelle en güzelini ortaya koymak.”

TRT’de çok sayıda yetişmiş eleman bulunduğunu da belirten Şahin, ”özel
kanalların tamamında TRT’de yetişmiş, TRT okulunda eğitimini tamamlamış
arkadaşlarımız var. Oralara gidip böyle güzel yayınlar yapıyorlar. TRT’de
motivasyon problemi var. Onu çözeceğiz. Bizlerin de desteği ile en güzel şekilde özel kanalların yaptığı yayın kalitesinde yayınlar yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Milliyet