TOFED de Shell Taşıt Tanıma Sistemi’ni tercih etti

Türkiye Otobüs Pazarı’nın tek temsilcisi TOFED (Türkiye Otobüsçüler Federasyonu), şehirlerarası...

17.07.2008 - 17:34 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türkiye Otobüs Pazarı’nın tek temsilcisi TOFED (Türkiye Otobüsçüler Federasyonu), şehirlerarası taşımacılık yapan tüm otobüs ve servis araçları için akaryakıt ikmalinde Shell’i tercih etti.

Akaryakıt teknolojisinin lider şirketi Shell, çatısı altında 69 dernek, 11 bin otobüs ve 6 bin servis aracı bulunduran TOFED (Türkiye Otobüsçüler Federasyonu) ile büyük bir işbirliğine imza attı. Günümüzde yatırım değeri 7,5 milyar doları, istihdam rakamı 350 bini aşan, yolcu taşımacılığı sektörünün en büyük sivil toplum örgütü olan TOFED, Shell Taşıt Tanıma Sistemi’ne dahil oldu.

Shell ve TOFED’in gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde 11 Temmuz 2008 tarihinde Polonezköy Legend Otel’de düzenlenen imza törenine, Shell & Turcas Petrol A.Ş. Ticari Akaryakıtlardan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi M. Hakan Özakman, TOFED Başkanı Mustafa Yıldırım ve Metro Turizm Kurucu Başkanı Galip Öztürk katıldı. Shell ve TOFED arasında imzalanan anlaşma ile, TOFED, şehirlerarası taşımacılık yapan tüm otobüs ve servis araçları için akaryakıt ikmalinde Shell’i tercih edecek. Böylece, 15 Temmuz 2008’den itibaren Türkiye’deki tüm şehirlerarası otobüsler ve servisler Shell akaryakıtlarını ayrıcalıklı olarak kullanma fırsatını yakalamış olacak.