Tiraj arttıran yıldızlar kimler?

ABD'de yapılan bir araştırmada, magazin dergilerinin tirajını en çok artıran 'kapak ünlüsünün'

05.10.2007 - 10:29 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

ABD’de yapılan bir araştırmada, magazin dergilerinin tirajını en çok artıran “kapak ünlüsünün” ABD’li aktris Jennifer Aniston olduğu ortaya çıktı.

Forbes dergisi tarafından yaptırılan ve ABD’deki 6 en popüler haftalık magazin dergisinin, 2007 yılının ilk altı ayındaki tirajları incelenen araştırmada, 38 yaşındaki Aniston’ı kapağına taşıyan dergilerin bu süre zarfında toplamda 5 milyon adet sattığı belirtildi.

Aniston’un eski eşi 38 yaşındaki Brad Pitt’in magazin dergilerini en yüksek tiraja ulaştıran ikinci ünlü olduğu kaydedilen araştırmada, 22 yaşındaki aktris Scarlett Johansson’un üçüncü, Pitt’in sevgilisi aktris Angelina Jolie’nin dördüncü, Oscarlı aktris Reese Witherspoon’un ise beşinci sırada yer aldığı bildirildi.

Jenifer Aniston’un tirajlara bu etkisini, Brad Pitt tarafından başka bir kadın için terkedilmesi ve bu nedenle halkın gözünde “haksızlığa uğramış kadın” olmasına bağlayan uzmanlar, çocuklarının velayet davasını kaybetmesi nedeniyle zor günler geçiren Britney Spears’in kapağa taşındığı sayıların eskisine göre çok az sattığına dikkat çekti.