Time dergisine yeni sorumlu editör

Time 16. sorumlu editörünü belirledi: Richard Stengel

18.05.2006 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Ulusal Anayasa Merkezi’nde başkan ve CEO olarak görev yapmakta olan eski Time dergisi sorumlu editör yardımcısı Richard Stengel’in, artık Time dergisinin sorumlu editörü olacağı açıklandı.

Richard Stengel’in dergiyi enerjik bir sürece taşıması, bunu yaparken de derginin hala geniş kesimlerce okunan bir yayın olma özelliğinin korunmasını sağlaması, yeni rakiplerle keskinleşen rekabet ortamında dergiyi daha ileri taşıması bekleniyor.

51 yaşında olan Stengel, 2004 Mart’ından beri ABD Anayasası üzerine eğitimde yoğunlaşan Merkez’de görev yapmaktaydı.

Stengel düşüncelerini şöyle ifade etti: “Time dergisinin büyük bir misyonu var: Dünyayı insanlara anlatmak. 80 yıldan beri bu işi yapıyoruz ve şu anda işimiz, 80 yıllık tarihimizde hiç olmadığı kadar önem kazanmış vaziyette. Time dergisini geleceğe taşıyacak olmanın onurunu yaşıyorum, ve misyonumuzu çok daha ötelere taşıyabileceğimize inanıyorum”

Anayasa Merkezi’ndeki görevinin öncesinde Stengel, Time’da editör, başyazar ve makale yazarı olarak, 1988 ve 1998 başkanlık kampanyalarını içine alacak biçimde çalışmıştı. Aynı zamanda New Yorker, The New Republic ve The New York Times dergilerinde de yazdı. 1999’da Bill Bradley için yürütülen başkanlık kampanyasında baş danışman ve baş konuşma metini yazarı idi. Nelson Mandela’nın “Özgürlüğe Uzun Yürüyüş” isimli otobiyografisini yazmasına katkıda bulundu, “Ocak Güneşi: Bir Gün, Üç Hayat, Bir Güney Afrika Kasabası” ve “Çok Kibarsınız: Dalkavukluğun Kısa Tarihi” kitaplarını yazdı.