Tim’den ihracatçılara ücretsiz danışmanlık desteği

Hedef 2023’te 500 milyar dolar ihracat vizyonu ile atağa kalkan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), bu vizyonu gerçekleştirmek için yurt dışında Türk ihracatçıların marka ve patent tescili yaptırabilmeleri için ücretsiz danışmanlık hizmeti başlattı

02.05.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Hedef 2023’te 500 milyar dolar ihracat vizyonu ile atağa kalkan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), bu vizyonu gerçekleştirmek için yurt dışında Türk ihracatçıların marka ve patent tescili yaptırabilmeleri için ücretsiz danışmanlık hizmeti başlattı. Bu çerçevede TİM, Destek Patent ile “Online Destek” protokolüne imza attı.
 

Bu çerçevede TİM’in www.tim.org.tr adresi üzerinden ulaşılan kurumsal web sitesinden yapılan yönlendirme ile firmalarının marka patent ve tescil işlemlerine yönelik yaşadıkları sorunları iletip, uzman danışmanlarla çözümlere ulaşabilecekler.

Destek Patent sağladığı çevrimiçi desteğin yanı sıra, TİM Merkezinde ve çeşitli illerde bulunan ihracatçı birliklerinde seminerleri TİM koordinatörlüğünde düzenleyerek, Ar-Ge, markalaşma, tasarımla farklılaşma ve patent tescili konularında firmalara bilgiler verecek.