THY meyve suyu ihalesini kazanan firma

İlk kez katıldığı THY’nin 2008 yılı meyve suyu ihalesini kazanarak

15.02.2008 - 15:35 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Kızıklı Gıda bünyesinde faaliyet gösteren ve sektörünün en genç markası olan Netto, ilk kez katıldığı THY’nin 2008 yılı meyve suyu ihalesini kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Davetiye usulü ve açık eksiltme yöntemiyle gerçekleştirilen ihalede en düşük rakamı vererek ihaleyi kazanan Netto ve Kızıklı Gıda Genel Müdürü Kemal Kızıklı konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türkiye’nin ilk ve tek tam otomatik meyve suyu tesisine sahip Netto markamız aynı zamanda sektörünün de en genç markası olma özelliğine sahip. Meyve suyu sektöründe günde 510 bin litre üretim kapasitesine sahip bir firma olarak öncelikli hedefimiz, yüzde 100 katkısız ürünlerimizi daha geniş kitlelere ulaştırarak farklılığımızı ortaya koymaktır. Bu nedenle Kızıklı Gıda olarak, THY ile olan işbirliğimize büyük önem veriyoruz. THY, 2007 yılı içinde gerek yurt içi gerekse yurtdışı uçuşlarda yaklaşık 16 milyon yolcu taşıdı. Biz de bu ihaleyi kazanarak 2008 yılı içinde yaklaşık 14 milyon yolcuya ürünlerimizi tattırmayı planlıyoruz” dedi.

Netto, THY’den gelen talep doğrultusunda yolculara Netto portakal ve vişne nektarının yanı sıra yüzde 100 domates suyu ikram edecek.