THY de Milli Takım’a sponsor oldu

Son dönemlerde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile sponsorluk sözleşmelerini yenileyen şirketler, Milli Takım’ın sponsorluk gelirlerini 55 milyon liraya çıkardı.

25.03.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Son dönemlerde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile sponsorluk sözleşmelerini yenileyen şirketler, Milli Takım’ın sponsorluk gelirlerini 55 milyon liraya çıkardı. 9 ana sponsor ve 6 resmi tedarikçisi bulunan Milli Takım ile son imzayı THY attı. Şirket TFF’ye 2 yılda 9 milyon TL ödeyecek.

Nike, Turkcell, Coca-Cola, Garanti, TT-Net, THY, Ülker ve Mercedes-Benz’in ana sponsoru olduğu Milli Takım, 6 tane de tedarikçi şirkete sahip. Teknosa, Sürat Kargo, Acıbadem, Arko, Sarar ve Powerade’in tedarikçi olarak faaliyet gösteriyor. Milli Takım’ın ana sponsorluk ücreti ise yıllık 3 milyon dolar olarak belirlenirken, tedarikçiler Milli Takım’a ürün hizmeti sunuyor.

Şirket olarak sporun yüksek tempolu mücadelesi ile THY markasını özdeşleştirmek istediklerini belirten THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, şöyle konuştu: “TFF’ye sponsorluk anlaşması çerçevesinde ciddi katkı vereceğiz. Ülkemiz sporunun ana destekçilerinden biri durumuna geldik. Bireysel alanda sporcularımıza destek veriyoruz. (A) Milli Futbol ve Basketbol Takımları ile artık bütünleştik. Artık kapsamımız daha geniş. 3. Lig’e kadar tüm kulüplerimizi kanatlarımız altına alıyoruz. Milli takımlarımızdan hiçbir kaynağı esirgemiyoruz.”