The Coca-Cola Company yeni yönetim yapısını açıkladı

The Coca-Cola Company yeni yönetim yapısını açıkladı. Buna göre, 1 Ocak 2013 itibariyle şirketin global yönetimi Coca-Cola International, Coca-Cola Americas ve Bottling Investments Group (BIG) olmak üzere üçe ayrılacak. 2008 yılından bu yana 93 ülkenin bağlı olduğu Avrasya ve Afrika Grubu’nun Başkanlığı’nı yürüten Ahmet Bozer, The Coca-Cola Company’nin Amerika kıtası dışındaki tüm ülkeleri kapsayan uluslararası faaliyetlerinin yürütüleceği Coca-Cola International’ın Başkanı olacak.

30.07.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Yeni yönetim yapılanmasına göre, The Coca-Cola Company global yönetimi üçe ayrılacak: Coca-Cola International, Coca-Cola Americas ve Bottling Investments Group (BIG). Amerika kıtası dışındaki tüm uluslararası faaliyetlerin yürütüleceği Coca-Cola International’ın Başkanlığı’na Ahmet Bozer, Coca-Cola Americas Başkanlığı’na Steve Cahillane, BIG Başkanlığı’na ise Irial Finan getirildi.

Halen Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren Coca-Cola Refreshments’ın Başkanı ve CEO’su olarak görev yapan Steve Cahillane ise,  Kuzey Amerika ve Latin Amerika’nın bağlı olduğu Coca-Cola Americas Başkanlığı’na atandı. Irial Finan, The Coca-Cola Company’nin Kuzey Amerika dışında sahip olduğu şişeleme operasyonlarını yürüten Bottling Investments Group (BIG) Başkanlığı görevine devam edecek.

(Kaynak: Hürriyet)