Taze reklamcılara 14 kitap önerisi

Taze reklamcılar için 14 kitap önerisi

"Reklamcılık alanında çok fazla kitap var, nereden başlamalıyım?" diyenler için MediaCat Kitapları'ndan 14 eserlik bir seçki.

31.01.2017 - 08:50 | Cansu Karagül

Pek çoğunuzun aklından bu soru en az bir defa geçmiştir. Zira bir konuyla ilgili sınırlı kaynak olması kadar, o konuyla ilgili çok fazla kaynak olması da okuyucuyu, tabir-i caizse felç eden, baş edilmesi güç bir duruma sokar.

Reklamcılık ve pazarlama iletişimi dünyası, en ilkel dönemlerinden belki de altın çağını yaşadığı günümüze gelene dek her zaman keşfedilmeye açık bir dünya olmuştur. Yaratıcılığın ve iletişiminin sonsuz ufku, bu alandaki referans kitaplarının da sınırsız denilebilecek kadar çok olmasına ortam yaratıyor. Hal böyle olunca reklamcılık ve pazarlama dünyasının kapılarını yeni aralamış meraklılar ve sektöre adım atacak/atan öğrenciler için “Nereden başlamalıyım?” sorusu yanıtlanması gereken ilk soru olarak beliriyor.

Sizler için MediaCat Kitapları’ndan hazırladığımız bu liste umarız işinizi biraz kolaylaştırır.

Taze reklamcılara 14 kitap önerisiEzberbozan – Jean Marie Dru

TBWA\Worldwide’in kurucusu ve başkanı Jean-Marie Dru, 1990’lı yıllarda geliştirdiği ve uyguladığı Disruption® felsefesiyle, reklam yaratma metodunda devrimci bir adım attı. En basit şekliyle ifade edilecek olursa Disruption® hâkim paradigmanın dışına çıkıp ezberi bozmak, iş yapma biçimlerini şekillendirmiş kültürel kalıpları ve konvansiyonları kırmak, böylelikle yaratıcı düşünce için taze bir alan açmaktır. Hedef ise ürün, marka ya da hizmete dair yepyeni bir görüş kazanmaktır. Ezberin bozulmasıyla, adeta o ana kadar zihni çevreleyen fanus parçalanır ve solunan temiz havayla algı başkalaşır, gerçeklik canlanır. Bu yöntemi izleyen yaratıcının nihai amacı da yaptığı işte değişime tepki vermek değil, öncülük etmektir.

Disruption sadece reklam ve pazarlama profesyonelleri için değil, yaratıcılığın kıymetini bilen herkes içindir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14