Çiçeği burnunda pazarlamacılar için 10 kitap önerisi

Çiçeği burnunda pazarlamacılar için 10 kitap önerisi

Pazarlama alanına adım atarken kaynak bulmak kolaydır ama önemli olan doğru kitaplardan başlamaktır.

22.02.2017 - 15:57 | Cansu Karagül

Pazarlama dendiğinde muhakkak ki çok geniş bir yelpazeden bahsediyoruz. Pazarlamanın bileşenleri her geçen gün daha fazla “P”yle tanımlanıyor, pazarlama her geçen gün daha fazla alt dala ayrılarak özelleşiyor, kullandığı mecra yelpazesini genişletiyor ve her 10 yıllık dönemde yeni bir eğilimi temsil ediyor belki ama en temelde –hâlâ– aynı şeyi ifade ediyor:

Pazarlama, son kertede satışa dönüşmesi umulan bir süreçte bir ürün için –son kullanıcıya ulaşana kadarki– değer/talep yaratmaya yönelik tüm faaliyetlerdir ve arzu ekonomisine içkindir.

Geçtiğimiz günlerde taze reklamcılar için MediaCat Kitapları’ndan derlediğimiz seçkiye, pazarlama kitaplarıyla devam ediyoruz. MediaCat Kitapları’ndan hazırladığımız bu listenin sizler için faydalı olmasını umarız.

Çiçeği burnunda pazarlamacılar için 10 kitap önerisiMarkalı Güzellik – Mark Tungate

Marka ve iletişim alanında uzman gazeteci Mark Tungate küresel güzellik şirketlerinin görünüşümüzü ve dünyaya bakışımızı nasıl değiştirdiğine ışık tutuyor. Makyajdan cilt bakımına, şampuandan metroseksüelliğe, “organik” ürünlerden estetik cerrahiye ve kişisel temizliğe uzanan bir yelpazede güzellik ve kozmetik dünyasının tarihsel gelişimini zengin kaynaklar eşliğinde izlerken, bir yandan da pazarlamanın güzelliği bir sektör haline getirişinin tarihsel öyküsünü anlatıyor.

Max Factor, L’Oréal, Chanel, Dior, Nivea, Body Shop, M.A.C. ve Shiseido yolculuklarının perde arkasını öğrendiğimiz markalardan birkaçı. Kozmetik sektörünün küresel isimleriyle görüşmeleri de içeren Pazarlama Görünüşümüzü Nasıl Değiştirdi güzellik algımız, markalama ve pazarlama arasındaki ilişkileri anlamak adına önemli bir adım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10