Tellcom’a yeni genel müdür

Türkiye’nin yenilikçi telekom operatörü Tellcom’un Genel Müdürlük görevine...

18.06.2008 - 12:08 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Telekom operatörü Tellcom’un Genel Müdürlük görevine Murat Erkan getirildi. Erkan, 18 Haziran tarihinde görevine başladı.

Türkiye’nin yenilikçi telekom operatörü Tellcom’un Genel Müdürlük görevine Murat Erkan getirildi. 1969 yılında İstanbul’da doğan Erkan, 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra iş hayatına Toshiba’da başladı.

Bir süre Biltam Mühendislik’te Uygulama Mühendisi olarak görev alan Erkan, iş hayatına Cisco Türkiye ofisinde Türkiye’nin ilk “Sistem Mühendisi” olarak devam etti. Cisco’da, aralarında Koç.net, Superonline, Doğan Online, Kablo Net, Ultra TV ve Turkcell gibi şirketlerin öncü projelerinde Teknoloji Lideri, Sistem Mühendisliği – İş Geliştirme Bölüm Yöneticiliği ve Bölge Satış Müdürü gibi çeşitli pozisyonlarda çalıştı.

Murat Erkan, 2006 yılından bu yana Aneltech’te, Telekom, Mobil, ICT, savunma sanayi ve endüstriyel ürünler sektörlerine yönelik çözümlerin İş Birim Yöneticiliği görevini sürdürüyordu.